Kopřivničtí házenkáři podlehli favorizované Plzni

07.02.2022

Kopřivnice v sobotním utkání s úřadujícím mistrem podala velice bojovný výkon, na body to ale tentokrát nestačilo.

Petr Vinkelhöfer zvýšil vedení Plzně v šesté minutě na 3:1. Domácí vyrovnali o tři minuty později, Oto Kancel upravil skóre na 4:4, zanedlouho se navíc dostali domácí házenkáři poprvé do vedení, Jan Gřes svým třetím gólem v utkání stanovil stav 6:5. V pozici vedoucího týmu ale nebyla Kopřivnice dlouho, vedení vrátil hostům Petr Linhart, Jakub Šindelář zvýšil na 8:6 ve prospěch Talentu. Ani tentokrát se ale domácí nevzdali a po sedmnácti minutách hry si vzali vedení opět zpět, na 10:9 zvýšil Jan Hanus. Plzni pomohl time-out, po něm se znovu prosadil Petr Linhart a také Milan Škvařil, jenž dvěma góly zařídil Plzni vedení 16:13. Jan Gřes snížil na poločasový rozdíl dvou branek.

Talent vykročil za důležitými body hned na začátku druhé půle. Tři góly v řadě vstřelil Jan Chmelík, Kopřivnice nevyužila dvou sedmimetrových hodů a Ondřej Šafránek zvýšil náskok hostů na pět gólů (16:21). Druhá třicetiminutovka nenabídla žádné střelecké hody, mezi pětačtyřicátou a pětapadesátou minutou se za domácí prosadil dvakrát pouze Zdeněk Čarda, stejně si vedli na druhé straně Jakub Douda a Tomáš Nejdl. Diváci v hale naopak nepřišli o řadu dvouminutových trestů a také jednu červenou kartu, kterou inkasoval hostující Jan Stehlík. Přesto zvládli házenkáři Talentu dotáhnout utkání ke zdárnému konci, z Kopřivnice si odvezli domů oba dva body.

KH ISMM Kopřivnice - Talent tým Plzeňského kraje 23:26 (14:16)
Nejvíce branek: Jan Gřes 7, Hanus 5, Čadra 4 - Douda 5/4, Linhart 5, M. Škvařil 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/0 - 5/4. Vyloučení: 4:4. ČK: Stehlík (PLZ).