Kopřivničtí házenkáři padli v derby na půdě Hranic

27.03.2018

Nečekaně jednoznačně si poradil výběr hranického Cementu s týmem Kopřivnice.

Už první poločas vyhráli domácí Cementáři propastným jedenáctibrankovým rozdílem. Na začátku druhé půle se Kopřivničtí trochu vrátili do hry, když manko zkorigovali na osm branek, Hranice si ale rychle vzaly vysoký náskok zpět a držely si dvanáctibrankový odstup. Střelecky se probudil hlavně křídelník Tomáš Mičkal, trefil se hned jedenáctkrát. V samotném závěru házenkáři Kopřivnice stlačili ztrátu pod deset branek, víc jim ale Hranice nedovolily. Hranice nakonec dokráčely k pohodlnému vítězství, díky kterému mohou stále bojovat o play-off. Situace však pro Cementáře příliš příznivá není. Přes výhru zůstávají o bod na devátém místě právě za Kopřivnicí. Aby se dostali do vysněného čtvrtfinále, musí spoléhat na klopýtnutí Kopřivnice v pátečním zápase s Jičínem.

Pozápasové ohlasy:

Martin Schober, TJ Cement Hranice: "Naši hráči udělali, co měli, a hlavně nekupili technické chyby, což se jim bohužel v sezoně stává. Je to dané zraněními a podobně. Tentokrát se jim to podařilo eliminovat, měli větší chuť po vítězství."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Může se stát, že se zápas nepovede, ale Hranice vstoupily do zápasu totálně bojovně a my jsme to vůbec nezachytili. Prohrávat v poločase o jedenáct branek je opravdu hodně složité. Každý z hráčů si musí sáhnout do svědomí, jak k utkání přistoupil. Nastavení hráčů nebylo dobré. Hranice neměly jinou možnost než vyhrát a my jsme jim to bohužel umožnili. Poněkolikáté jsme mohli rozhodnout o play-off, ale prostě jsme to znovu nedokázali. Přes týden makáme, ale pak předvedeme takový nástup a navíc šlo vidět, že soupeř chtěl prostě více a to mě mrzí. Předpokládám, že Hranice vyhrají v Novém Veselí, takže musíme porazit Jičín a pak si zahrajeme play-off. Věřím, že naše poslední šance konečně vyjde. Nechtěli jsme to samozřejmě nechávat až do posledního kola, ale kluci jsou mladí a v Hranicích šlo vidět, že jsou pod tlakem. Budu k nim přes týden promlouvat. Základem pro úspěch bude stoprocentní koncentrace a nastavení na vítězství. Po osmi letech jsme blízko play-off a uděláme všechno pro to, ať to zvládneme."

TJ Cement Hranice - KH Kopřivnice 34:25 (20:9)

Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 7/4 - 4/4. Vyloučení: 5:5. Diváci: 180.

Hranice: Krupa, Kučerka - P. Magrla 6, Stržínek 3/1, Zemánek, Brož 1, Čadra 4, Šmíd 1, Bechný 3, Andrš 1, Mičola, Tůma 2, Indrák 2, Mičkal 11/3, Kozlovský. Trenér: Martin Marek.

Kopřivnice: Žingor, Chalupa - Střelec 1, Rachač 2, Gřes 4, Petřík 4/4, Holbein 3, Unger 1, Hardt, Fulnek 1, Švébiš, Krpelík, Hanus 6, Mynář 1, Bukovský 2. Trenér: Lubomír Veřmiřovský.