Kopřivničtí házenkáři obsadili na silně obsazeném mezinárodním turnaji třetí místo!

21.08.2018

Extraligoví házenkáři Kopřivnice skončili na kvalitně obsazeném domácím turnaji O pohár Tatry třetí.

Poslední ostrá prověrka je minulostí a nyní už bude všechno směřovat k úvodnímu utkání nového extraligového ročníku 2018/2019. Kopřivničtí házenkáři, kteří vstoupí do nové sezony v sobotu 8. záři na domácí palubovce proti favorizované Plzni, se představili na tradičním turnaji O pohár PV OS KOVO Tatra, který za silného obsazení v pátek a v sobotu hostila hala ZŠ Emila Zátopka.

Letošní ročník sliboval opravdu parádní podívanou, protože do Kopřivnice dorazil přední maďarský celek Balatonfüredi, dále pak slovenský tým HK Agro Topolčany a k vidění byl i zástupce z nižší německé soutěže HSG Freiberg, za který nastupuje i Dominik Gelnar, jenž v nedávné minulosti oblékal i kopřivnický dres. Německý tým zná ze svého dřívějšího působení i nynější člen kopřivnického kádru Jan Holbein. 


Kopřivnice vstoupila do domácího turnaje náročným duelem proti špičkovému maďarskému celku Balatonfuredi, se kterým před bouřlivou kulisou věrných fanoušků vybojovala senzační remízu 27:27.  Domácí výběr pak na druhý den čekal další ostrý test proti těžkému evropskému soupeři. Naše borce totiž čekala mezinárodní konfrontace se slovenským týmem HK Agro Topolčany, který to v uplynulé sezoně dotáhl až do finále proti suverénnímu Prešovu! V tomto utkání zaznamenali kopřivničtí házenkáři svou první výhru na turnaji, když se radovali ze skvělého vítězství 32:25! Domácí výběr se s turnajem loučil utkáním s německým Freibergem, kterému po velkém boji podlehl dvoubrankovým rozdílem 33:31. Kopřivničtí házenkáři nakonec obsadili na atraktivním mezinárodním turnaji třetí místo.

Děkujeme všem fanouškům za podporu!