Kopřivničtí házenkáři nezvládli zápas v Jičíně. Odveta je na programu již v úterý!

30.04.2018

Úvodní díl dvojutkání, které se hraje pohárovým způsobem, proti Jičínu jim u lesa Řáholce příliš nevyšel. Kopřivničtí házenkáři totiž v sobotní partii padli 24:31 a v domácí odvetě budou muset dohánět sedmigólovou ztrátu.

Odveta se měla původně odehrát až v sobotu, ale nakonec si dají oba celky repete ve sváteční úterý, které na kopřivnické palubovce odstartuje v 18 hodin.

Už v prvním poločase si domácí po vyrovnaných úvodních pětadvaceti minutách vypracovali v závěru půle pětibrankové vedení a tento odstup si udržovali i dalších patnáct minut hry ve druhém poločase. Sedm minut před koncem šňůrou tří branek navýšili Jičínští náskok na osm gólů a v poklidu dovedli utkání k vítězství.

Aleš Babák, trenér Ronalu Jičín: "Samozřejmě bych před zápasem bral tento výsledek všemi deseti, takže z tohoto pohledu spokojenost. Samozřejmě, namotivovat kluky bylo těžší, ale stále je o co hrát. V první půli nám ohromně pomohl Filip Veverka, ale na druhou stranu jsme nedali tři brejky během pěti minut. Každopádně bych vysekl poklonu v úseku, kdy se zranil Martin Bareš, tak Martin Miľko nás podržel a ustál těžké souboje. Přestože jsem říkal, že bych bral toto vítězství, je škoda, že jsme neudrželi devítibrankový náskok, jelikož zde bude rozhodovat každý gól a rozhodně nemáme nic vyhrané a musíme v Kopřivnici zase odehrát výkon na hranici možností abychom mohli bojovat o 5. místo."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Gratuluji Jičínu k vítězství, ale je to pouze první krok, ale ten rozhodující krok bude u nás. Každopádně nejsem spokojen s výkonem. Chápu, že v zápase o 5. až 8. místo není tolik motivace, jako v play-off, ale jsme tady a hráči by měli mít nějakou motivaci ať už kvůli lidem, kteří zaplatí zato, aby se podívali na tento zápas nebo našim fanouškům v Kopřivnici a absolutně nerespektuji, co jsme dnes předvedli. Měli jsme ohromné množství technických chyb a nedaných šancí. Určitě si o tom promluvíme."

Nejvíce branek: Horut 8, Milko 6, Šulc 5/1 - Rachač 4, Bukovský 4/3, Gřes 3, Holbein 3, Hanus 3. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/3. Vyloučení: 3:2. Diváci: 290.