Kopřivničtí házenkáři nezvládli zápas s Jičínem

14.02.2021

Kopřivničtí házenkáři nenašli recept na Jičínskou obranu a na domácí palubovce padli 22:27.  

KH ISMM Kopřivnice - HBC Ronal Jičín 22:27 (8:13) 

Lepší vstup do utkání zažil na kopřivnické palubovce hostující celek, který si po prvních devíti minutách hry vytvořil vedení 4:1. Domácí ale zabrali a přibližně v 15. minutě panovalo na světelné tabuli nerozhodné skóre. Druhou patnáctiminutovku prvního poločasu však Jičín ovládl poměrem 8:3 a po první půli odcházel do kabin s uklidňujícím náskokem pěti branek. Po změně stran si házenkáři Jičína stále udržovali bezpečný náskok a nakonec dotáhli utkání do vítězného konce.

"Jsme samozřejmě zklamaní, protože jsme chtěli Jičín porazit. Musím ale říct, že Jičín se hodně posunul a hraje pěknou házenou. Nicméně jsme udělali asi patnáct technických chyb, což takové zápasy rozhoduje. Zachytali nám brankáři, obrana byla dobrá, ale opět nám nefungoval útok. Byli jsme tým, který dával pětatřicet branek, dneska jich těžce dáme pětadvacet. Kluci jsou psychicky dole, nezbývá nám ale nic jiného, než se s tím poprat," posteskl si v hodnocení trenér domácích Lubomír Veřmiřovský. Jeho tým teď cílí na play-off. "Naší prioritou je teď udržet postupovou osmičku a dostat se do play-off. To je úplně nová soutěž. Zajíci se počítají až po honu a je třeba pokračovat dál v tréninkovém procesu, kde já vidím od kluků obrovskou chuť a zlepšení. Musíme se dát dohromady psychicky a zlepšit útočnou fázi. Kluci makají, moc jim toho vyčíst nemůžu, sami chtějí negativní dynamiku otočit. Pokud se nám to podaří zlomit, bude to pro nás do budoucna obrovský posun," dodává Veřmiřovský.

V dalším kole Kopřivnici čeká další důležitý duel, v sobotu se představí na palubovce devátých Hranic.

Kopřivnice - Jičín 22:27 (8:13)
Nejvíce branek: Hanus 6, Fulnek 4/1, Gřes 4 - Dolejší 7/2, Krahulec 6/1, Miľko 5. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 5/3 - 4/3. Vyloučení: 2:3. ČK: Kovařík.