Kopřivničtí házenkáři neuspěli v Lovosicích

17.04.2018

Lovosičtí Lovci potvrdili v prvních dvou zápasech čtvrtfinále play-off roli favorita a po výsledcích 31:28 a 30:25 vedou ve čtvrtfinále 2:0. Čtvrtfinálová série hraná na tři vítězné zápasy bude již o tomto víkendu pokračovat na kopřivnické palubovce.

V prvním zápase play-off měli od prvního poločasu blíže k výhře Lovci. Ani jejich vystoupení však na začátku nebylo přesvědčivé, o vedení 10:6 přišli nepřesnostmi v závěru poločasu, kdy naše družstvo korigovalo na 9:10, do druhé půle si ale přece jen domácí nesli tříbrankovou výhodu. Vyšel jim navíc vstup do druhé třicetiminutovky, rychle zvýšili náskok na osm branek 18:10 a přesto, že Kopřivnice opět manko stáhla na tři góly, Lovci si výhru pohlídali.

Druhý čtvrtfinálový zápas byl však pro domácí o poznání složitější. Kopřivničtí házenkáři se na severu Čech nejprve ujali vedení 6:2 a domácí vyrovnali až ve 20. minutě z ruky Malého. Pak si vypracovali dvoubrankové vedení, které si nesli i do šaten. Pak se jim ale vydařil úvod druhé půle, kdy odskočili soupeři na rozdíl šesti tref, a přestože se Kopřivnice ještě dotáhla na dvě branky (22:20 ve 45. minutě), Lovci si výsledek utkání už pohlídali. Vzali si zpět pětibrankové vedení a připsali druhou výhru.

"Sice jsme prohráli oba zápasy, ale ověřili jsme si, že Lovosice jsou hratelné. Projevila se však soupeřova zkušenost z play-off a druhý zápas rozhodl brankář Adamík, který podal velký výkon. Doma uděláme pro úspěch maximum. Nejprve bychom chtěli hrát doma i v neděli a potom bychom chtěli sérii vrátit zpátky do Lovosic," konstatoval po prvních dvou zápasech čtvrtfinále play-off šéf kopřivnické lavičky Lubomír Veřmiřovský.

1. zápas: HK FCC MĚSTO LOVOSICE - KH KOPŘIVNICE 31:28 (12:9)

Sedmičky: 3/2 - 2/0. Vyloučení: 7:9, ČK: Mynář (K). Diváci: 818.

Nejvíce branek Lovosic: Motl 8/2, Klimt 8, Sýkora 7.

KH Kopřivnice: Žingor, Kuba - Střelec 2, Rachač 2, Jan Gřes 6, Petřík, Holbein 4, Unger 2, Hardt 1, Švébiš 1, Hanus 4, Mynář 1, Bukovský 5.

2. zápas: HK FCC MĚSTO LOVOSICE - KH KOPŘIVNICE 30:25 (16:14)

Sedmičky: 3/2 - 4/4.Vyloučení: 5:3, ČK: Franc - Holbein. Diváci: 721.

Nejvíce branek Lovosic: Motl 9/2, Klimt a Malý 6.

KH Kopřivnice: Žingor, Kuba, Chalupa - Střelec 2, Rachač 3, Jan Gřes 2, Petřík 4/4, Holbein 1, Unger 1, Hardt 1, Jonák, Švébiš 4, Očkovič, Hanus 4, Bukovský 3. Trenéři: Lubomír Veřmiřovský a Jiří Gřes ml.

STAV SÉRIE 2:0 (31:28, 30:25).

Průběžné výsledky zbylých čtvrtfinálových sérií:

Zubří - Frýdek-Frýdek 2:0 (28:23 a 30:25), Karviná - Jičín 2:0 (29:19 a 28:26), Plzeň - Dukla Praha 2:0 (22:21 a 24:23).