Kopřivničtí házenkáři nestačili venku na Nové Veselí

03.11.2022

Kopřivnice podlehla v předehrávce 11. extraligového kola Novému Veselí 23:26

Úvodní minuty středeční předehrávky nabídly řadu nepřesností, první branku vstřelil až v páté minutě Pavel Musálek. Kopřivnice držela až do dvacáté minuty jednobrankové vedení, až dva góly Denise Rubáče posunuly domácí poprvé do vedení 11:10. Poté si Kopřivnice vyžádala timeout, ale skóre na svoji stranu nedokázala urvat a do kabin šla s dvoubrankovým mankem. V 39. minutě utkání šli po střele Davida Melichara novoveselští házenkáři do čtyřbrankového vedení, kopřivnickým házenkářům se však podařilo ještě v patnácté minutě dostat na kontaktní branku po trefě Davida Zimy. V následujících patnácti minutách ale Kopřivnice vsítila pouhé čtyři branky a díky tomu si Veselí uhlídalo výhru 26:23.

Ohlasy po zápase:

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: "Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Do zápasu jsme nevstoupili dobře v obranné činnosti. Dostali jsme relativně snadné góly, ale od zhruba poloviny první půle jsme se v obraně výrazně zlepšili. To nás pak tahalo celou dobu z problémů. Trošku mě mrzí, že jsme na to nedokázali v některých momentech navázat snadnými góly, protože občas tam byly situace, kdy jsme měli v rychlém útoku přečíslení, ale neřešili jsme ho dobře. Přesto jsme dokázali vyhrát. Hráči, kteří přišli z lavičky, tak nám dnes výrazně pomohli. Možná jsme to hráli v trošku jiné sestavě než jindy, ale každý, kdo dnes naskočil, přestože neměl v Extralize tolik odehráno, dokázal okamžitě pomoci, a to rozhodlo. Myslím si, že dnešní výsledek je i výsledkem toho, jak už po čtyři roky pracujeme v dorostu, protože zatím pokaždé, když jsme v této sezoně vytáhli nějakého dorostence, tak nám v každém zápase hrozně pomohl."

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Nepotvrdili jsme zlepšený výkon z minulého kola. Chodící házenou a pouhými 23 vstřelenými brankami můžeme venku zvítězit jen hodně těžko, teď to nešlo. Hráli jsme hodně špatně, můžu jen pogratulovat Veselí k zaslouženému vítězství."

TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ - KH ISMM KOPŘIVNICE 26:23 (14:12) 

Nejvíce branek: Hajko 5, D. Flajsar 3, Rubáč 3, J. Flajsar 3, Bendicsek 3 - Musálek 7, Bukovský 4, Střelec 3

Rozhodčí: Jiří Králíček - Milan Letev

Sedmimetrové hody: 2/3 - 1/1

Vyloučení: 5:3