Kopřivničtí házenkáři končí šestí

16.05.2021

Házenkáři Kopřivnice svůj poslední duel sezony nezvládli a obsadili v konečné tabulce extraligy šesté místo.

Domácí věděli, že pokud chtějí pomýšlet na překlopení dvojzápasu o páté místo na svou stranu, musí už od začátku vrhnout síly do útoku. Jenže Kopřivnickým úvod nevyšel a brzy prohrávali 2:6. Kopřivničtí házenkáři se však v průběhu první půlhodinky herně zvedali a Brito Benítez dokonce v jednu chvíli vyrovnával na 12:12. Přesto mohlo do šaten spokojenější odcházet Zubři, které o dvě branky vedlo.

Po změně stran hosté svůj náskok navíc navyšovali, jejich nejvyšší vedení bylo osmibrankové. Kopřivnice v závěru výsledek alespoň kosmeticky upravila a po povedené šňůře zmírnila porážku na 31:33.

Michal Tonar, trenér HC Robe Zubří: "Umístění za nejlepší čtyřkou je úspěch. Před sezónou bych to nejen já bral všemi deseti. Pro tento tým to je momentálně maximem. Musíme zůstat oběma nohama na zemi. Jsem hodně šťastný za kluky, že jsme dokázali v mezích možností dosáhnout na 5. místo. Navíc se nikdo vážně nezranil, což beru jako druhou výhru. Padesát minut jsme byli jasně lepším týmem. Velkým překvapením pro měl byl podařený vstup do zápasu, mít lepší koncovku, dominovali bychom ještě více. Přitom soupeř nastoupil v nejsilnějším složení, ale naše obrana v čele s gólmany byla výborná. A protože i vepředu to bylo slušné, nejde klukům nic vytknout."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: "S dnešním výkonem jsem rozhodně nespokojený, protože do zápasu jsme vstoupili naprosto hrůzostrašně. My jsme z šesti útoků ztratili hned šest balónů, což Zubří trestalo trháky a tím, že jsme měli ještě dohánět manko z prvního zápasu, jsme se sami dostali pod ohromný tlak. Sice jsme to dokázali ještě během poločasu nějakým způsobem stáhnout, ale dnes to byl takový ten klasický zápas, kdy nastal totální výbuch všech a nebylo se čeho chytit. Největší problém byl 21 technických chyb, což je brutální. Už jedenáct na extraligový zápas je na hraně a 21 to je dalších deset balónů navíc. Dneska nebyl nikdo schopný především v útoku zvednout prapor, zavelet a táhnout tým. Zkrátka to nevyšlo všem a je to škoda, protože to byl poslední zápas sezóny, který jsme chtěli minimálně vyhrát."

Kopřivnice - Zubří 31:33 (12:14)

Nejvíce branek: Fulnek 7, Brito Benítez 6, Střelec 5 - Mořkovský 7/3, Přikryl 5, Mizera 3. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/4. Vyloučení: 5:7.

Kopřivnice: Admella Izard, Chalupa, Žingor - Holbein, Polcar, D. Zima, Hanus, Hardt, Petřík, Fulnek, Střelec, Ježek, Jonák, Bukovský, Jan Gřes, Brito Benítez. Trenér: Lubomír Veřmiřovský.