Kopřivničtí házenkáři dobyli Karvinou!

04.02.2019

Porazit úřadujícího mistra na jeho vlastní půdě, to se hned tak každému nepovede! Kopřivničtí házenkáři to však v nedělním utkání dokázali a po senzační výhře 33:31 si do tabulky házenkářské Strabag Rail extraligy připisují nesmírně cenné dva body! 

HCB Karviná - KH Kopřivnice 31:33 (18:13)

Začátek byl nervózní a plný dvojminutových trestů. Hosté začali lépe a vedli 1:3. Poté se ujali taktovky zápasů domácí a měli dlouho navrch. Prosazovali se ze všech postů jak na postavenou obranu, tak z rychlých útoků. Hosté se prosazovali o poznání obtížněji a skóre, pomalu ale jistě, navyšovali ve svůj prospěch domácí. Poločas skončil 18:13. Ještě prvních deset minut druhé půle bylo velmi podobných. Ale s blížícím se koncem se obraz hry měnil. Hosté stále nadšeně bojovali a domácí trochu vyklidili pole. Svými technickými chybami dávali hostům šance a ti jich využívali. Zejména Fulnek měl v druhém poločase přesnou mušku. Důležitý moment přišel v 55. minutě, kdy dostal červenou kartu po třetím dvojminutovém trestu do té doby dobře hrající Solák. Ve velmi vypjaté koncovce nakonec oba body získali hosté a mohli se tak radovat ze zisku dvou bodů z karvinské palubovky. Ta v této sezóně doma prohrála poprvé.

Nejlepší střelci: Chudoba 7/3, Zbránek 7, Monczka a Nedoma 5 - Fulnek 8, Očkovič 6, Bukovský 4. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3. Vyloučení: 6 - 7. Diváci: 746.

Marek Michalisko, trenér Karviné: "Jsem velmi nespokojený. Bohužel jsme si dnešní zápas prohráli sami strašidelným výkonem v druhém poločase. V útoku jsme udělali hodně technických chyb a ani v obraně jsme nehráli dobře. Dostali jsme facku, která jednou asi musela přijít. Takže se zase tolik nestalo a my se teď musíme dobře připravit na další kolo, vzít si ztracené body zpět jako se to dnes podařilo Kopřivnici."

Lubomír Veřmiřovský, trenér Kopřivnice: "Upřímně nemyslel jsem si, že tady dnes můžeme uspět. Karviná má na každém postu kvalitní hráče a tak není jednoduché se na její hru připravit. Dnešní body jsou pro nás velmi cenné. Potřebujeme je k jistotě postupu do play-off. Hráli jsme bojovně a dokázali nasazený trend držet až do poslední desetiminutovky, kde se lámal chleba. Takže dnes musím hráče za předvedený výkon a bojovnost pochválit."