Kopřivničtí házenkáři dobyli Jičín!

29.09.2019

Odplata vyšla na jedničku. Házenkáři KH ISMM Kopřivnice srazili Jičín na jeho vlastní půdě!

Kopřivničtí házenkáři zajížděli v rámci čtvrtého kola házenkářské STRABAG Rail Extraligy na palubovku Jičína. Příznivci házené sledovali velmi bojovné utkání. Začátek utkání vyzněl lépe pro hráče Kopřivnice, kteří si dokázali vytvořit až čtyřbrankový náskok. Ve 25. minutě prvního poločasu se jičínským hráčům podařilo náskok Kopřivnice stáhnout a dostat se poprvé v utkání do vedení (13:12). Tento moment ale netrval dlouho. Po úderu do obličeje a udělené červené kartě musel hrací plochu opustit jičínský hráč Pich. Kopřivnice využila přesilové hry a do šaten odcházela s jednobrankovým vedením. Vstup do druhého poločasu vyšel lépe hráčům Kopřivnice, kteří během deseti minut hrací doby zvýšili svůj náskok na rozdíl pěti branek. Naděje Kopřivnických na výhru držel po celou dobu zápasu skvěle chytající Marek Žingor, který byl klíčovou postavou utkání. 

Nejlepší střelci: Krahulec 10, Kostelecký 4, Dolejší 4 - Fulnek 7, Gřes 6, Donoso 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 4 /4 - 1/1. Vyloučení: 4:3. Diváci: 520.


"Rozebrali jsme si zápas, věděli jsme, co nás bude čekat. Věděli jsme, že pokud do toho dáme srdce a odmakáme to celých šedesát minut, budeme mít šanci vítězství urvat. To se potvrdilo tím, že obrana fungovala, Marek Žingor výborně chytal a to byl dle mého názoru ten nejdůležitější důvod." 


"Myslím si, že jsme vyhráli z toho důvodu, že jsme plnili taktické pokyny, které jsme si před zápasem řekli. Věděli jsme, že v Jičíně to nebude lehké utkání, že Jičín bude hrát tvrdou hru a proto jsme se na to připravovali celý týden. Trénovali jsme obranu, veškeré věci se nám podařilo přenést do zápasu. Nechali jsme tady nejenom to, co jsme celý týden trénovali, ale i srdíčko. A to je to nejdůležitější, co jsme tu mohli předvést a já jsem moc rád, že vezeme body domů."