Kopřivničtí házenkáři deklasovali Maloměřice

06.04.2023

Kopřivnice nedala Maloměřicím šanci 


Kopřivnice jasně potvrdila roli favorita proti Maloměřicím. Na domácí půdě již od začátku neohroženě kráčela za vítězstvím a rozhodující náskok si vytvořila již v prvním poločase, ve kterém na konci vedla o sedm branek. Po skvělé jízdě v úvodní třicetiminutovce pokračovala Kopřivnice ve druhém poločase v nastaveném tempu hry, svůj náskok ještě navýšila a vyhrála nakonec vysoko 39:27. Na straně domácích střelecky zazářila trojice David Lefan, Pavel Musálek a Jan Gřes. Dohromady obstarali hned dvacet branek svého týmu, tedy více než polovinu! Kopřivnice se díky zaváhání Nového Veselí posouvá do čela skupiny play-out. Naopak brněnské Maloměřice zůstávají předposlední s velkým náskokem na Hranice. Na Strakonice však ztratily.

Ohlasy po zápase:

František Urban, trenér SHC Maloměřice Brno: "Z naší strany není co hodnotit. Soupeři gratuluji k výhře, myslím si, že pro Kopřivnici to byl velmi dobrý trénink, protože dneska jsme pro domácí soupeřem nebyli. Pracovní středy nám ale nevyhovují, kluci dobíhají z práce a někteří jsou v té práci ještě i hlavou. Ještě jednou gratuluji Kopřivnici k vítězství a mrzí mě, že jsme nebyli důstojným soupeřem."  

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: "My jsme po těch dvou ne úplně povedených utkáních chtěli dokázat, že umíme bojovat a hrát házenou, což si myslím, že se dneska povedlo. Hlavně ta bojovnost v těchto utkáních, kdy teoreticky hrajeme o čest a dobrý pocit, jsme dokázali, že házenou hrát umíme.

KH ISMM KOPŘIVNICE – SHC MALOMĚŘICE BRNO 39:27 (19:12) 
Nejvíce branek: Lefan 8, Musálek 8, Gřes 6 – Horut 5, Kachlík 5, Fiala 4
Rozhodčí: Michal Hanák - Luboš Pavlíček
Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3
Vyloučení: 3:4