Kopřivničtí házenkáři čtvrtfinálovou sérii do Lovosic nevrátí

23.04.2018

Ještě v sobotu večer se s domácími fanoušky radovali házenkáři Kopřivnice, kteří svým vítězstvím zdramatizovali čtvrtfinálové měření s Lovosicemi. Kopřivničtí házenkáři se i však přes velký boj k vyrovnání série nepropracovali, neboť v nedělním zápase podlehli Lovosicím 30:33.

V sobotu si z Lovců udělali nevinnou kořist a po zcela zasloužené výhře 36:27 si vynutili nedělní pokračování čtvrtfinálové série play-off letošního ročníku Strabag Rail extraligy. Kopřivničtí házenkáři tak jako jediní dokázali prodloužit čtvrtfinálovou sérii play-off. V třetím souboji s Lovci na hřišti domácí v prvním poločase jasně dominovali a vybudovali si náskok osmi branek 19:11. Kopřivnice se prezentovala velice dobrou obranou, za kterou vyčníval famózně chytající brankář Marek Žingor, kterému se dokonce podařilo vstřelit dvě branky přes celé hřiště. Střelecky k neudržení byl zejména Jan Gřes, který se podepsal na vítězství Kopřivnice devíti brankami. Ve druhé půli se hra vyrovnala, Lovci dokonce korigovali na pětibrankový rozdíl, Kopřivničtí si ale vzali dobře rozehrané utkání zpět. V 50. minutě po střelecké erupci vedli opět 30:21 a bezpečný náskok si uhlídali až do konce. Série tak pokračovala čtvrtým zápasem, který byl na programu v neděli.

"Zasloužili jsem si vyhrát. V prvním poločase rozhodl výkon Marka Žingora, který předvedl neskutečný poločas. Dařily se nám rychlé útoky, výborně jsme bránili a podpořila nás naše hala. Zápas jsme kontrolovali a za výhru jsem moc rád," sdělil po první výhře v sérii trenér KH Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.

"Není vlastně co hodnotit. Kopřivnice byla lepší ve všech činnostech. Z naší strany to bylo hrozně špatné a chvílemi až nekoukatelné. Jsem velmi nespokojený," smutně konstatoval po zápase lovosický kouč Milan Berka.

V nedělním souboji byly oba týmy v úvodu vyrovnané, před přestávkou nakročili k výraznějšímu vedení Lovci (12:15), v poslední minutě poločasu se ale Kopřivnice znovu dotáhla na rozdíl branky a na začátku druhé půle dokonce překlopila vedení na svou stranu 21:18. To Lovce znovu nakoplo, mezi 36. a 44. minutou pěti góly skóre zápasu otočili ze stavu 21:18 na 22:23 a pak už se vedení v zápase nepustili. Kopřivnice dotírala a vykřesávala naději na pátý zápas, ještě v 56. minutě to bylo o gól 28:29, Lovci si ale závěr zápasu pohlídali a slavili tak postup do semifinále.

"Po sobotním zápase jsem avizoval, že Lovosice udělají všechno pro to, aby získali třetí výhru, což bylo vidět od první minuty, kdy byli totálně nahecovaní. Ale i my jsme se snažili a bylo to pěkné a bojovné utkání. Ani nevím, proč jsme ve druhé půli rychle ztratili vedení.  Lovosice ale ukázaly kvalitu a velmi dobrou obranu. Navíc jim zachytal Adamík, kterému to v sobotu příliš nevyšlo. My jsme si moc přáli vrátit sérii zpátky do Lovosic a chtěli jsme se tam poprat o semifinále, protože v rozhodujícím zápase se může vždycky stát cokoliv. Ale musím sportovně uznat, že si Lovosice postup zasloužily. Každopádně jsem s vystoupením hráčů v play-off spokojený," konstatoval po utkání šéf kopřivnické lavičky Lubomír Veřmiřovský.

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: "První zápas bych zhodnotil stručně a jasně: podali jsme strašný výkon od A do Z. Ve druhém utkání jsme od první do poslední vteřiny bojovali, radovali se z každé maličkosti a úspěchu. Bylo vidět, že chceme zápas urvat pro sebe. To co nám chybělo včera, to vše jsme předvedli dnes. Dokázali jsme se dostat i z nepříjemných situací znovu nahoru a v důležitých chvílích nás podržel brankář Adamík. Všichni hráči si zaslouží poděkování. Máme za sebou dlouhý víkend, protože jsme do Kopřivnice odjížděli již v pátek. Všichni se těšíme domů. Nyní se budeme snažit co nejlépe připravit na Karvinou a pokusit se v jejich prostředí urvat zápas pro sebe. Jsem rád, že nemáme před sebou páté střetnutí a budeme mít volnější hlavu. Středeční utkání by pro nás bylo z hlediska psychiky i fyzických sil hodně vyčerpávající."

Vojtěch Srba, ředitel HK FCC Město Lovosice: "Přístup všech od první do poslední minuty byl diametrálně odlišný od všech předcházejících zápasů a z toho máme největší radost. Všichni doufáme, že budeme v tomto výkonu a nasazení pokračovat i v dalších duelech, která nás teď čekají."

Pro kopřivnické házenkáře ale sezona rozhodně nekončí, neboť je nyní ještě čekají boje o konečné 5. až 8. místo. Už tuto sobotu je rozehrají u lesa Řáholce, kde načnou dvojutkání proti jičínskému Ronalu, které se hraje pohárovým způsobem. Veřmiřovského celek odehraje díky lepšímu postavení v základní části první utkání na palubovce soupeře.