Kopřivničtí házenkáři budou zajíždět na horkou půdu úřadujícího mistra!

31.01.2019

Kopřivnické házenkáře čeká v atraktivním regionálním derby těžká šichta na palubovce házenkářů karvinského Baníku, kteří v loňské sezóně oslavili po osmi letech mistrovský titul! 


Házenkáři Baníku Karviná, kteří se v loňské sezóně ozdobili ziskem mistrovského titulu, patří i letos k největším favoritům extraligy! Házenkáři Karviné vstoupili do jarní části nejvyšší tuzemské házenkářské soutěže úspěšně. Po zisku Českého poháru dosáhli na první body na horké půdě Nového Veselí a po těsné výhře 25:24 stále kralují české elitní soutěži s náskokem jednoho bodu před Plzní. 

Lídr tabulky ztratil v letošní sezóně nejméně ze všech družstev, když prohrál pouze v úvodním kole soutěže v Jičíně a jeden bod pak ztratil v dramatickém zápase s našim družstvem. O body pak Karviná smolně přišla po zápase s Frýdkem-Místkem, který byl kontumován ve prospěch týmu Frýdku-Místku kvůli neoprávněnému startu reprezentanta Nicolase Noworyty. V ostatních střetnutích svěřenci trenéra Marka Michaliska ani jednou nezaváhali a pokaždé naplno bodovali. 

Předzápasové ohlasy:

Petr Chalupa, brankář KH Kopřivnice: "V neděli nás čeká zřejmě nejtěžší možný zápas a to Karviná venku. Liga je letos ohromně vyrovnaná, ale Karviná je přeci jenom o něco dále. Mají profi hráče, šlape jim to, určitě nám nehrozí role favorita. Pokud chceme držet krok, důležité bude nerozchytat jejich výborné gólmany a pohlídat si spolupráci spojek s pivotem. Je to komplexní tým, nicméně určitě nic předem nevzdáváme! V podzimním zápase doma jsme si potvrdili, že rozhodně nejsou nezranitelní, nebýt pár pokažených akcí v koncovce, mohli jsme být druhým týmem, který je letos sportovně porazil. Navíc role, kdy víte, že můžete jenom získat, je výhodná, takže jak jsem již říkal, nic předem nebalíme, pojedeme se porvat a uvidíme, na co to bude stačit."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Všichni si moc dobře uvědomujeme, jaký tým proti nám stojí. Čeká nás velice těžký soupeř, který je připravený hrát evropské poháry. Karviná má vysoce kvalitní mančaft a všechny posty mají obsazené nadprůměrnými hráči. Pokusíme se na ně maximálně připravit, ale víme, že to bude moc těžké. Každopádně na hřišti odevzdáme vše, co v nás je, abychom se poprali o body. Do konce základní části potřebujeme uhrát minimálně čtyři až šest bodů a dáme do toho všechno." 

Zápas v Karviné je na programu v neděli 3. února v 10:30! Pokud máte tu možnost, přijeďte se v neděli za námi do Karviné podívat a povzbudit nás!  Vaše bubny a hlasivky budeme moc potřebovat! Při velice těžkém duelu potřebujeme osmého hráče na hřišti a tím jste Vy fanoušci se svou bouřlivou podporou! Jsme jeden tým!