Kopřivničtí házenkáři budou zajíždět na horkou půdu desetinásobného mistra ČR!

05.10.2017

Kopřivnice, která byla v minulosti v regionu Mekkou házené a na svá slavná léta dlouhodobě vzpomíná, potvrdila v minulém kole parádní vstup do sezony a po třech výhrách a díky lepšímu skóre vede tabulku nejlepších celků extraligy.

Kopřivnické házenkáře nyní čeká atraktivní trio utkání. V neděli budou zajíždět na horkou půdu desetinásobného mistra ČR - Karviné. Hned po utkání v Karviné přivítá aktuálně vedoucí tým tabulky úřadujícího mistra ČR a tým patřící historicky k nejúspěšnějšímu celku bývalého Československa - pražskou Duklu. Třetí náročný zápas pak Kopřivnice sehraje o týden později na palubovce Lovců z Lovosic, od kterých v sobotu přebrala pozici extraligového lídra.

Extraligoví házenkáři Kopřivnice, jak již bylo výše zmíněno, budou v rámci pátého kola zajíždět ke svému druhému venkovnímu vystoupení, tentokrát na horkou půdu hvězdami posíleného dnesetinásobného mistra ČR a favorizovaného rivala z Karviné, kde Kopřivnice vyhrála pouze jednou v historii samostatné české soutěže!

Extraligové týmy vstoupily do nové házenkářske sezóny s nejrůznějšími ambicemi. Vysoké je však mají házenkáři karvinského Baníku, kteří chtějí v nejbližší době navázat na zašlou slávu svého klubového handbalu. Baníkovci před sezonou výrazně posílili. Do týmu se z angažmá v Polsku vrátila velká osobnost a někdejší reprezentant Michal Brůna, který navždy v mysli všech pamětníků zůstane zapsaný jako člen takzvané zlaté generace karvinské házené z přelomu tisíciletí. Synovec legendárního Františka Brůny se zkušenostmi z Francie, Německa a Polska, podepsal s Karvinou smlouvu na dva roky. Z Francie se do Karviné vrátila další velká osobnost - zkušený gólman Nemanja Marjanovič, který je stejně jako velikán Brůna pamětníkem karvinských titulů. Do týmu dále přišli Polák Pionteka, Bosňan Mimič a z Česka hráči Zbránek, Nedoma a Nantl. Sečteno podtrženo - od takto posíleného týmu se pak logicky čeká atak medailí. Karvinský trenér Marek Michalisko tak před sezónou viděl celek HCB Karviná mnohem silnější než v minulé sezoně.

Karviná zahájila soutěž v neděli 10. září domácím duelem s házenkáři brněnského Kéniku. Na soutěžní premiéru v ročníku 2017/18 dorazilo téměř tisíc natěšených diváků, kteří po výhře domácích borců 31:26 mohli slavit vítězný vstup do sezóny. Následoval první venkovní zápas v Hranicích, kde Karviná na výkon s Brnem nenavázala a podlehla domácímu Cementu o pět branek. Poté přišla trochu překvapivá prohra s Novým Veselím. Další týden však Karviná rychle zapomněla na porážku s týmem od Ždáru nad Sázavou a přivezla výhru z Plzně, která hned třikrát za poslední čtyři roky kralovala mužské tuzemské házené. Nyní se Karviná nakopnutá výhrou z Plzně představí ve svém třetím domácím zápase proti Kopřivnici.


Zvláštní náboj bude mít utkání pro lodivoda domácího celku Lubomíra Veřmiřovského, který v minulosti působil v Karviné jako hrající trenér.

Co očekává od nedělního zápasu s Karvinou trenér Lubomír Veřmiřovský?

"V neděli zajíždíme ke svému druhému venkovnímu duelu do Karviné. Všichni si moc dobře uvědomujeme, jaký soupeř proti nám stojí. Čeká nás extrémně silný protivník, který například v posledním zápase v Plzni jednoznačně potvrdil své kvality. Jedná se o profesionální tým se zkušenými a ostřílenými borci z bundesligy či z francouzské ligy. Na Karvinou se maximálně připravujeme jako na každého jiného soupeře v extralize. Pojedeme tam udělat co nejlepší možný výsledek. Karviná je sice v tomto utkání favorit, ale my tam určitě nepojedeme prohrát. Dáme do toho srdíčko a na hřišti odevzdáme absolutní maximum, co v nás je, abychom uspěli. Zkusíme překvapit a pro úspěch uděláme všechno! Chtěl bych touto cestou požádat naše skvělé fanoušky, aby nás přijeli podpořit do Karviné. Jsme vděčni za každého z Vás. V tomto nesmírně těžkém duelu budeme potřebovat osmého hráče na hřišti a tím jste vy fanoušci se svou bouřlivou podporou. Můžu slíbit, že uděláme všechno proto, abychom Vás potěšili našim bojovným výkonem."