Kopřivničtí házenkáři brali v derby se Zubřím bod

07.10.2019

Extraligoví házenkáři Kopřivnice za úžasné atmosféry do posledního místa vyprodané haly vybojovali s nabitým kádrem Zubří bod za remízu 25:25! 

KH ISMM Kopřivnice - HC ROBE Zubří 25:25 (13:15)


Házenkáři Kopřivnice remizovali v napínavém sobotním šlágru 5. kola Strabag Rail Extraligy před téměř tisícovkou diváků s celkem Zubří 25:25, když po první půli o dvě branky prohrávali. Do 21. minuty prvního dějství nepustili házenkáři zuberského Robe domácí celek do vedení. To se však změnilo ve 22. minutě, kdy Kopřivnice po střele Donosa poprvé v utkání vedla (11:10). Tento moment ale netrval dlouho. Valaši si dokázali během pár minut vypracovat až tříbrankový náskok. V poslední minutě ale snížil na rozdíl dvou branek Petřík a do šaten se tak odcházelo za stavu 13:15 pro Zubří. Ve druhém poločase dokázali kopřivničtí házenkáři za mohutné podpory publika otočit vývoj zápasu na svou stranu a vedli o tři góly. Jenže následoval hodně důležitý moment, kdy v krátkém sledu byli vyloučení dva domácí hráči. Zubří tento moment využilo a dokázalo srovnat. Posléze padl na kopřivnickou stranu další dvouminutový trest a domácí tak dohrávali zápas v pěti proti šesti. Nicméně skvěle chytající brankář Žingor vykryl vyloženou šanci zkušeného házenkáře Jurky z křídla a domácí měli výhodu posledního útoku. Vzali si time-out, avšak svůj poslední útok nevyužili. Utkání tak skončilo remízou 25:25.

Nejvíce branek: Donoso 7, Fulnek 6, Střelec 3, Hanus 3 - Šustáček 5, Řezníček 5, Hlinka 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/2 - 1/1. Vyloučení: 7:6. Diváci: 900.

Dusan Poloz, trenér HC Robe Zubří: "Mám pořád smíšené pocity. Zápas měl svůj děj a vyvíjel se velice vyrovnaně, i když jsem se drželi v těsném vedení. Byla otázka času, jestli se to zlomí nebo nezlomí. My jsme bohužel ve dvou oslabeních po sobě udělali čtyři technické chyby a tím se na nás Kopřivnice dotáhla a dokonce nás přeskočila. Kopřivnice následně byla oslabená ve dvou situacích, což nám nahrálo do karet. Získali jsme nějaké balóny a dostali se zpět do hry, takže z tohoto pohledu asi zasloužený bod. S bodem jsem spokojený, i když jsme měli v poslední minutě obrovskou šanci z křídla. Nicméně jsme před zápasem nevěřili, že tady můžeme vyhrát. Nebo někteří věrní věřili, ale na týmu bylo vidět, že není úplně v pohodě. Navíc tvrdím, že v Kopřivnici je velmi horká půda a málo týmu tady bude vyhrávat. Když to nakonec zvážím, tak bod je pro nás dobrý."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Já mám stejně smíšené pocity jako trenér hostů. Myslím si, že Zubří má velice kvalitní kádr a dnes mi přišlo, že bylo silnější. Udělali jsme hodně chyb. Vážně nevím, jestli to bylo nedisciplinovaností nebo něčím jiným. Nebylo to vůbec naše typické utkání. Asi to bylo silou soupeře, protože nás k tomu donutil. Nebo se kluci možná rozklepali, protože přišla vyprodaná hala. Nebyl to ten šťastný zápas, kdy se daří všechno nebo naopak. V kabině jsem ale klukům říkal, že když se proti silnému soupeři nedaří, je pozitivní, když se ještě zabojuje a otočí se to. Škoda toho dvojího vyloučení, kdy jsme šli oprávněně do čtyř a dvakrát jim nahráli míč do rukou. Udělali jsme spoustu hloupostí a musíme si to rozebrat. Je to asi vše o zkušenostech a o klidu, i když je pravdou, že nám dělali chyby i zkušení hráči. Nakonec jsem asi rád za bod, protože Marek Žingor chytil v poslední minutě vyloženou šanci Jurkovi. My jsme sice mohli dát v posledních vteřinách utkání branku, ale to bylo už z dálky. Takže nakonec asi spokojenost, ale mám smíšené pocity."