Naši kluci vezou ze Slovinska stříbrné medaile! Gratulujeme!

10.07.2018

Pod názvem EUROFEST 2018 se skrýval evropský mládežnický turnaj házenkářů, který v minulém týdnu proběhl na pobřeží Jaderského moře ve slovinském Koperu. 

Do Slovinska se pod hlavičkou RHC Karviná vydali také hráči KH Kopřivnice, kterým se v Koperu velice dařilo, a v silně obsazeném turnaji skončili nakonec na skvělém druhém místě.

Kluci se na turnaji střetli postupně s Francií, Rakouskem, Belgií, Tchaj-wanem, Srbskem, Slovinskem a ve finále znovu s Francií. Všechna tato mezinárodní střetnutí měly pro hráče neocenitelnou zkušenost pro jejich další házenkářský růst. Hráči startující pod hlavičkou RHC Karviná prošli celým turnajem až do velkého finále bez porážky a jejich sportovní nadšení během celého turnaje jen dokreslovalo pohodu v týmu. Ve finále se výběr RHC Karviná postavil velice silnému soupeři z Francie, kterému nakonec po dramatickém boji podlehl dvoubrankovým rozdílem a zakončil tak turnaj ziskem stříbrných medailí.

Jaromír Petřek, RHC Karviná: "Je potřeba pochválit všechny hráče za jejich skvělé výkony na turnaji a pogratulovat jim k zisku stříbrných medailí. Také bych chtěl vzkázat všem hráčům, kteří od příští sezóny vstupují do kategorie starších žáků, aby celý rok poctivě a tvrdě trénovali, vytyčili si cíl a když budete důslední a půjdete si tvrdě za ním, tak se v budoucnu můžete taky takového turnaje zúčastnit."