Kopřivnické házenkáře již tuto sobotu čeká první domácí souboj v tomto roce!

23.01.2019

Po více než měsíční přestávce se naplno rozběhne házenkářská Strabag Rail extraliga, která má před sebou posledních osm kol základní části! Do klíčové fáze sezóny tak vstupují celky usilující o postup do divácky atraktivního play-off, které je určené osmičce nejlepších týmů!

Se skvělým šestnáctibodovým ziskem půjdou do zbylých osmi utkání základní části extraligového ročníku 2018/2019 házenkáři Kopřivnice, kteří v prvním domácím zápase v tomto roce přivítají celek Brna, který vstupuje do jarní části s cílem zlepšit postavení v tabulce a zabojovat o postup do play-off!

Ze 14 odehraných zápasů vytěžilo Brno osm bodů, což pro tým znamená předposlední příčku v tabulce házenkářské Strabag Rail extraligy. Výběr ruského rodáka Andreje Titkova naplno bodoval třikrát, a to v úvodním domácím utkání proti Litovli, poté ve třináctém kole, kdy se Brňané utkali s Jičínem. Poslední výhru tým zaznamenal v odvetném utkání proti Litovli. Celkově dva body pak náš sobotní soupeř vybojoval v remízových zápasech s Frýdkem-Místkem a Hranicemi. O ambicích do jarní části má tým zcela jasno. "Do jarní části extraligy nastoupíme s ambicí vylepšit naše postavení v tabulce a v případě, že se nám bude dařit, vybojovat i play-off," prozradil hráč Jiří Havlát cíle týmu do zbylých osmi utkání základní části.

Kopřivničtí házenkáři mohou naopak označit podzimní část sezóny jako úspěšnou. Po sedmi vítězstvích a dvou remízách si dohromady připočetli šestnáct bodů a do zbylých kol tak půjdou z šestého místa v tabulce, ale se stejným bodobým ziskem, který si také po 14. kolech připsal Frýdek-Místek.

Předzápasové ohlasy:

Zdeněk Čadra, spojka KH Kopřivnice: "Pokud chceme myslet na play-off, tak nesmíme ztrácet v domácím prostředí body. S Brnem to bude důležité utkání a musíme ho zvládnout. Víme že nedají svoji kůži zadarmo a uděláme všechno pro to, aby body zůstaly doma. Proto doufám, že naši skvělí fanoušci opět zaplní halu a jako sedmý hráč na hřišti nám pomůžou k vítězství."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "V sobotu nás čeká jedno z klíčových utkání jarní části, kdy hostíme zlepšující se tým Brna, který pod vedením Andreje Titkova dělá pokroky. Pro nás je tento zápas kvůli účasti v play-off moc důležitý. Vždycky je těžké naskočit po měsíční pauze do zápasového rytmu. I proto očekávám, že zápas bude vyrovnaný. My se budeme snažit odvést na hřišti maximální výkon a uděláme vše pro to, aby body zůstaly doma."

Utkání s Brnem je na programu v sobotu 26. ledna od 18.00 hod ve sportovní hale ZŠ E. Zátopka. Budeme velmi rádi, pokud přijdete kopřivnické házenkáře podpořit v co největším počtu a pomůžete jim v hale vytvořit opět atmosféru pravého PEKLA! Děkujeme! Jsme jeden tým!