Kopřivnické házenkáře čekají čtyři prověrky před startem nejvyšší tuzemské házenkářské soutěže!

11.01.2018

V plné přípravě na pokračování házenkářské extraligy jsou hráči KH Kopřivnice, kteří již o tomto víkendu absolvují první přípravná utkání.

Se skvělým patnáctibodovým ziskem půjdou do zbylých devíti utkání základní části extraligového ročníku 2017/2018 házenkáři Kopřivnice, kteří už po vánočních svátcích poctivě ladí formu na pokračování nejvyšší soutěže, kterou momentálně přerušila reprezentační přestávka kvůli mistrovství Evropy v Chorvatsku.

Soubor Lubomíra Veřmiřovského vstoupí zpátky do extraligového pokračování v neděli 4. února, kdy bude zajíždět na horkou půdu lídra extraligy a českého šampiona z let 2014, 2015 a 2016 - Plzně.

Nyní však kopřivnické házenkáře čeká víkendový turnaj v Litovli, která je v první lize celkem suverénním lídrem. Loňský extraligista i přes řadu odchodů sestavil velmi kvalitní kádr, doplnil ho o mladé odchovance Karviné, Španěla Vaillo a pod vedením bývalého kopřivnického trenéra Vávry procházel podzimem bez ztráty kytičky. Tu nakonec přeci jen ztratil trochu překvapivě v posledním kole s jičínskou zálohou. Litovel však i přes tuto ztrátu vévodí tabulce s náskokem dvou bodů. Na tradičním turnaji, který je pořádán na počest bývalého vynikajícího litovelského hráče a později trenéra Františka Čikla, se kromě Tatranu a našeho družstva představí ještě slovenský tým ŠKP Bratislava.

Memoriál Františka Čikla - turnaj mužů v Litovli (sobota 13.1.2018)

Program turnaje:

9:30 hod ŠKP Bratislava - Tatran Litovel

Oběd

13:00 hod. ŠKP Bratislava - KH Kopřivnice

15:00 hod. Tatran Litovel - KH Kopřivnice

16:30 hod. Vyhlášení výsledků

V pátek 19.1.2018 od 17:45 hod čeká tým Lubomíra Veřmiřovského v domácím prostředí přátelské utkání proti brněnským házenkářům, které převzal po odvolání Jozefa Hantáka nový trenér Aleš Kořínek. Nový trenér, v jehož sportovním životopise jsou zaneseny štace v extraligovém Zubří, ženském interligovém Zlíně a u dorostenecké reprezentace svou první velkou zkoušku zvládl. Jeho svěřenci v posledním prosincovém utkání porazili třetí Lovosice o tři branky. Vzhledem k tomu, že to byla druhá extraligová výhra Brna v řadě, může panovat na straně házenkářů brněnskéko Kéniku relativní optimismus. Obě družstva na sebe naposledy narazila v rámci osmého kola extraligy. Zaplněná hala se tehdy těšila z blížícího se vítězství nad celkem Brna, ale nakonec muselo vzít více než sedm stovek diváků zavděk ziskem bodu. Brněnský Hanták tehdy dokázal z posledního útoku vyrovnat na 31:31 a zařídil ta konečnou dělbu bodů.


25.1.2018 od 18:45 hod je pak na programu přátelský zápas se Zubřím, který Kopřivnice opět odehraje ve své domovské hale. Na poslední vzájemné měření sil s tímto soupeřem došlo v posledním loňském kole. Kopřivnice a Zubří sehrály podobně vyrovnaný zápas jako v září, kdy hostující zuberský celek dokonce rozhodl o těsném vítězství 30:29 až po uplynutí hrací doby brankou ze sedmimetrového hodu. V posledním dramatickém derby si však házenkáři Robe Zubří připsali pouze bod za remízu, což byla jejich první domácí ztráta. Házenkářii Kopřivnice se tehdy stali prvním týmem, který dokázal bodovat v domácím prostředí Zubří, které v loňském roce našlo vinou rekonstrukce zuberské haly azyl v Rožnově pod Radhoštěm.

Kopřivničtí házenkáři nejen tímto vynikajícím výsledkem potvrdili svůj velký vzestup po letech, kdy se utápěli jen v soubojích o záchranu. Házenkáři Kopřivnice s celkovým ziskem 15 bodů tráví zimní přestávku na šestém místě tabulky, ale se stejným bodovým ziskem jako má Karviná (5.místo) a pražská Dukla (4.místo), což pro Kopřivnici nepochybně znamená velký impuls pro druhou část sezóny.

Na přátelská utkání jsou všichni příznivci kopřivnické házené srdečně zvání! Přijďte v průběhu přestávky podpořit kopřivnické házenkáře a zároveň si užít špičkovou házenou! Kluci by byli velmi rádi, pokud byste je přišli v atraktivním zápase s Brnem a se Zubřím povzbudit v co největším počtu a vytvořili tak pravé domácí prostředí! Jsme jeden tým, My a Vy!