Kopřivnické házenkáře čeká velká domácí bitva s Novým Veselím!

07.12.2017

Druhý vzájemný duel v krátkém sledu čeká na extraligové házenkáře Nového Veselí a Kopřivnice.

Nejprve se házenkáři Nového Veselí s Kopřivnicí utkali ve středu v domácí ZDT Aréně v prvním utkání čtvrtfinále Českého poháru. Nyní si však oba týmy pořadatelství vymění, tentokrát však půjde o zápas 12. extraligového kola, který se odehraje v domovské hale kopřivnických házenkářů již tuto sobotu od 18. hodin.

Před začátkem nové extraligové sezony kouč házenkářů Nového Veselí Pavel Hladík svým svěřencům určil jasný cíl: v úvodních čtyřech kolech vybojovat minimálně čtyři body. A přesto, že v úvodních dvou bitvách loňský extraligový nováček na domácí palubovce podlehl těsně našemu družstvu (23:25) a Plzni (22:23), dokázal úkol vytyčený trenérem splnit. Po vítězstvích v Karviné (33:26) a doma nad Lovosicemi (25:17) se Nové Veselí po startu soutěže vyhřívalo na čtvrté příčce. V pátém kole navíc výběr Pavla Hladíka přidal výhru ve Frýdku-Místku a házenkáři Nového Veselí tak začínali pořádně přikládat pod kotlem. Svěřenci kouče Pavla Hladíka tehdy vyhráli třetí duel v řadě a poskočili za vedoucí Zubří na druhé místo tabulky, což bylo jejich dosavadní nejlepší umístění v sezóně. Po solidním rozjezdu do druhé sezony mezi extraligovou elitou se však házenkářům Nového Veselí přestalo dařit. Ještě na začátku října atakovali házenkáři Nového Veselí první trojku soutěže. V následujících šesti kolech si však připsali jen bod za remízu s Jičínem a dva body za těsnou výhru nad Brnem 30:29. Házenkáři ze Žďáru tak vypadli z elitní osmičky, zaručující postup do divácky atraktivního play-off. Naposledy házenkáři Nového Veselí podlehli v 11. extraligovém kole Hranicím 26:21 a s celkovým ziskem devíti bodů jim patří devátá příčka, ale se stejným bodovým ziskem jako má Frýdek-Místek (10.místo) a jen s jednobodovou ztrátou na Hranice (8.místo) a dvoubodovou ztrátou na Jičín (7.místo). Sobotní venkovní zápas proti Kopřivnici tak bude mít pro družinu Pavla Hladíka velikou důležitost.

K největším oporám našeho sobotního soupeře patří nejlepší pravé křídlo extraligy a nejlepší střelec Nového Veselí Jakub Štěrba, který má na svém kontě 63 vstřelených branek. Dále nesmíme zapomenout na mladou dvoumetrovou spojku Davida Melichara (ročník 1995), který je druhým nejlepším střelcem Nového Veselí s celkovým počtem 42 vstřelených branek. Trenérem celku je zkušený Pavel Hladík.

Předsezónním cílem úspěšné party, kterou v minulém roce stmelil postup do nejvyšší házenkářské soutěže, je v letošní sezóně postoupit do divácky atraktivního play-off a bojovat s českou elitou.

Právě ona úspěšná parta prý nedovolila klíčovým osobnostem celku Jakubu Štěrbovi, Nikolu Sekulićovi, Vítu Schamsovi a Davidu Melicharovi opustit tým. A to i přesto, že všichni jmenovaní dostali zajímavé a finančně mnohem lukrativnější nabídky z extraligy či dokonce ze zahraničí.


Rádi bychom Vás informovali, že během velké domácí bitvy s Novým Veselím budou opět k dostání slosovatelné bulletiny!

V sobotu na házené si nezapomeňte koupit zápasový bulletin! Cena jednoho zpravodaje činí pouhých 5 korun a každý z nich bude samozřejmě opět slosovatelný! Tři šťastní majitelé bulletinů pak budou o poločase soutěžit ve střelbě na bránu z poloviny hřiště o lákavé ceny. Na jaké ceny se můžete tentokrát těšit? Soutěžit se bude o krásné klubové tričko s podpisy všech hráčů A-týmu a láhev kvalitního vína Sauvignon 2015 unikátní edice KLUB HÁZENÉ KOPŘIVNICE!

Atraktivní duel házenkářů Kopřivnice a Nového Veselí odstartuje v sobotu 9. prosince od 18:00! Všichni víme, o co bojujeme! V sobotu musíme vyvolat požár v hledišti!

Proto neváhejte a přijďte podpořit kopřivnické házenkáře a pomozte jim v hale vytvořit opět atmosféru pravého PEKLA!

Jsme jeden tým, MY a VY!