Kopřivnické házenkáře čeká ve sváteční pátek bitva o play-off proti Jičínu!

28.03.2018

Podaří se kopřivnickým házenkářům po dlouhých osmi letech proniknout do atraktivního play-off? Definitivní rozuzlení přinese páteční poslední utkání základní části letošní extraligové sezony. Kopřivnice v něm na domácí palubovce přivítá Jičín!

Extraligoví házenkáři Kopřivnice padli v posledním kole v Hranicích a účast v play-off musí vybojovat až v závěrečném pátečním kole doma s Jičínem.
Jičínští házenkáři naopak zvládli v posledním kole důležité utkání s Frýdkem-Místkem. Zaslouženě vyhráli o deset branek 32:22. Jasnou výhrou o deset gólů nad Frýdkem-Místkem si tak zajistili postup do nejlepší osmičky extraligy. Nic na tom nemůže už změnit ani poslední extraligové kolo. Jičín bude bojovat "pouze" o co nejlepší umístění pro play-off.


Jičín má v letošní sezoně kádr na velice slušné úrovni. V kádru se totiž udály velké změny. Tou největší byla změna trenérské dvojice. Petra Babáka nahradil od nové sezony u kormidla HBC Ronal Jičín Petr Mašát. Jedná se o bývalého házenkáře, který jičínské poměry poznal během několika sezon, které v celku z Českého ráje strávil. Před sezonou došlo v týmu z Rumcajsova města také k několika změnám z pohledu hráčského kádru. Z Hranic přestoupil zkušený Libor Horut. Brankáře doplnil Marek Štefanič, loňský dorostenec, který přišel na hostování z pražské Dukly. Do kádru přibyli také někteří mladí talentovaní odchovanci jičínské házené - Štěpán Drbohlav nebo Matěj Šolc. Vedení klubu se také v létě podařilo do zdárného konce dotáhnout přestup polského hráče, kterým je Mateusz Wolski, jenž může hrát na postu střední i levé spojky, Mateusz Wolski se stal prvním zahraničním hráčem v historii jičínské házené, kde přestoupil z polského špičkového týmu Zaglebie Lubin.

Jičínští házenkáři budou velice těžkým soupeřem, sází na agresivní obranu, jsou silní ve hře jeden na jednoho, ale mají i střelce z dálky.
Nejlepšími střelci Jičína jsou zatím Ondřej Šulc (85 branek) a křídlo Radek Král (83 branek), který je úspěšný nejen z rychlých protiútoků, ale je také úspěšným exekutorem sedmimetrových hodů. Střelecká síla soupeře je však rozložena na více hráčů. Velkou oporu mají také jičínští házenkáři na postu brankáře, kterým je Filip Veverka. Právě Filip Veverka držel skvělou úspěšnost po celé utkání v posledním kole s Frýdkem-Místkem.

A jak vypadá naše bilance s Jičínem?

Házenkáři od pohádkového lesa Řáholce jsou soupeřem, se kterým rozhodně máme co napravovat! Kopřivnice s Jičínem od loňské sezóny ani jednou nevyhrála, takže úkol pátečního dne je zcela jasný - zkorigovat nelichotivou bilanci z posledních vzájemných střetnutí a vybojovat postup do play-off!

Co očekává od páteční bitvy o play-off proti Jičínu trenér kopřivnických házenkářů Lubomír Veřmiřovský? 

"Máme před sebou poslední utkání základní části, ve kterém nám půjde o všechno. V žádném případě nesmíme opakovat chyby, kterých jsme se dopustili v posledním kole. Chtěli bychom se bojovným výkonem celého týmu omluvit všem našim fanouškům za výpadek v posledním zápase. Celý týden jsme se na trénincích maximálně připravovali, doufám, že to hráči prodají na palubovce. V zápase s Jičínem očekávám od hráčů absolutní maximum. Základem pro úspěch bude stoprocentní koncentrace a nastavení na vítězství. Po osmi letech jsme blízko play-off a uděláme všechno pro to, ať to zvládneme. Věřím, že naše poslední šance konečně vyjde. Chtěl bych touto cestou požádat všechny naše skvělé fanoušky, aby nás přišli v pátek podpořit v co největším počtu a pomohli nám v dosažení našeho společného snu, kterým je postoupit po osmi letech do play-off."

A co nám řekl před klíčovým duelem s Jičínem brankář kopřivnických házenkářů Marek Žingor? 

"V posledním kole základní části extraligy nás čeká Jičín, kterému rozhodně máme co vracet z posledního vzájemného zápasu. Nepovedený zápas z Hranic je potřeba hodit za hlavu a přesunout svou maximální koncentraci na rozhodující zápas s Jičínem. Jdeme rozhodně vyhrát a potvrdit, že do play-off extraligy v téhle sezóně patříme zaslouženě, proto bych chtěl také pozvat všechny příznivce kopřivnické házené, aby nás v pátek přišli povzbudit v tomhle klíčovém utkání o všechno."

Přijďte podpořit kopřivnické házenkáře v souboji o play-off, kde se Kopřivnice naposledy představila před osmi lety! Budeme Vaši podporu potřebovat a věříme, že se na Vás a vaše hlasivky, bubny, řehtačky a další báječný arzenál, co sebou nosíte, můžeme ve svém posledním domácím představení v základní části plně spolehnout! Jsme jeden tým! MY A VY!!!