Kopřivnické házenkáře čeká už v sobotu první utkání dvojzápasu s Jičínem!

26.04.2018

Pro kopřivnické házenkáře sezona rozhodně nekončí, neboť je nyní čekají boje o konečné 5. až 8. místo! 

Už tuto sobotu je rozehrají u lesa Řáholce, kde načnou dvojutkání proti jičínskému Ronalu, které se hraje pohárovým způsobem. Házenkáři jičínského Ronalu vypadli v play-off s Karvinou 0:3 na zápasy, ale sezona pro ně stejně jako pro Kopřivnici nekončí. Kopřivnice odehraje díky lepšímu postavení v základní části první utkání na palubovce soupeře! Odveta je na programu v úterý 1. května od 18 hodin! Vítězný tým se utká o páté místo a poražený o konečné sedmé místo.

Soubor Lubomíra Veřmiřovského bude zajíždět na palubovku týmu, kde se body vždy získávaly velice těžce. V extralize není lehkých soupeřů. Tuto větu jsme si mohli opakovat celý rok a platí to i v případě dalšího našeho zápasu s nepříjemným Jičínem, který se obzvlášť v domácím prostředí dokáže vybičovat k velmi dobrým až nadstandardním výkonům.  

Přes letní pauzu se v kádru Jičína udály velké změny. Tou největší je změna trenérské dvojice. Petra Babáka nahradil od nové sezony u kormidla HBC Ronal Jičín Petr Mašát. Jedná se o bývalého házenkáře, který jičínské poměry poznal během několika sezon, které v celku z Českého ráje strávil. Před sezonou došlo v týmu z Rumcajsova města také k několika změnám z pohledu hráčského kádru. Z Hranic přestoupil zkušený Libor Horut. Brankáře doplnil Marek Štefanič, loňský dorostenec, který přišel na hostování z pražské Dukly. Do kádru přibyli také někteří mladí talentovaní odchovanci jičínské házené - Štěpán Drbohlav nebo Matěj Šolc. Vedení klubu se také v létě podařilo do zdárného konce dotáhnout přestup polského hráče, kterým je Mateusz Wolski, jenž může hrát na postu střední i levé spojky, Mateusz Wolski se stal prvním zahraničním hráčem v historii jičínské házené, kde přestoupil z polského špičkového týmu Zaglebie Lubin!

Nejlepšími střelci Jičína jsou zatím Onřej Šulc (114 branek) a Radek Král (83 branek), ale střelecká síla soupeře je rozložena na více hráčů. Velkou oporu mají jičínští bezesporu na postu brankáře, kterým je Filip Veverka!

Program zápasů o umístění na 5. až 8. místě:

1. zápas: Jičín - Kopřivnice (sobota 28. dubna, 18.00)

2. zápas: Kopřivnice - Jičín (úterý 1. května, 18.00)

Druhou dvojici tvoří Frýdek-Místek a Dukla Praha.

Držte nám v prvním utkání s Jičínem palce a to buď sledováním zápasu prostřednictvím klubové kamery tvcom nebo textového přenosu na portále onlajny.com. Budeme vás potřebovat!