Kopřivnické házenkáře čeká těžký duel na půdě lovosických Lovců!

02.11.2017

Kopřivnice zakončí pořádně těžký trojboj v Lovosicích. 

Sedmé kolo nejvyšší tuzemské házenkářské soutěže odstartovalo přímým televizním přenosem netradičně už ve středu 1. listopadu, kdy se odehrálo regionální slezské derby mezi Frýdkem-Místkem a Karvinou. Nadcházející víkend nám přinese pětici zápasů, které budou vtěsnány do jediného hracího dne! Všechna zbylá utkání házenkářské extraligy jsou totiž na programu v sobotu a máme se opravdu na co těšit. 

Extraligový kolotoč, který si nyní dával reprezentační pauzu, se pro kopřivnické házenkáře znovu roztočí již tuto sobotu od 16 hodin na půdě lovosických Lovců, kde se body nezískávají vůbec snadno. Rozhodně to bude kvalitní zápas a boj se strhne o cenné body, které budou důležité pro udržení pozic a pro případné zlepšení postavení v tabulce.

Lovosice mají v letošní sezoně kádr na velice slušné úrovni. Sice došlo ke třem odchodům, ale příležitost dostali mladí talentovaní hráči, kteří by mohli někdejší opory, které ukončily kariéru, postupně nahradit. Klub neprodloužil smlouvu s pivotem Ivošem Havlem, z pracovních a rodinných důvodů přerušili kariéru Dominik Miko a Pavel Chroustovský. Z Dukly přišel talentovaný pivot Filip Kopáč a z dorostu na spojky David Karlovec a Martin Prokop. Tahounem Lovosic je i v letošní sezoně nejlepší extraligový střelec Jiří Motl, který si ještě o rok prodloužil působení ve vrcholové házené.

Lovosice patří už delší dobu k předním extraligovým týmům, i do letošního extraligového ročníku vstoupily fantasticky. Na úvod porazily doma Hranice (28:22), následovala výhra s mistrovskou Duklou Praha (29:26) a Brnem (29:27). Lovosičtí tak v úvodních kolech hned třikrát využili výhody domácího prostředí a společně s házenkáři zuberského ROBE byli jedinými neporaženými, ale o tento punc přišli po hodně nevýrazném výkonu v zápase v Novém Veselím, kde Severočeši padli 25:17. Poté následovala první domácí prohra s trojnásobným mistrem z posledních čtyřech sezon (Plzní), ale v posledním zápase před reprezentační pauzou dokázali lovosičtí házenkáři zabrat a kýžený efekt se dostavil. Lovci totiž v posledním zápase dosáhli na své první venkovní body, když v utkání 6. kola extraligy bodovali na půdě silné Karviné, kde remizovali 26:26. Svěřenci bývalého reprezentanta a dvojnásobného účastníka mistrovství Evropy Milana Berky tak ztrácí v našlápnuté tabulce pouhý bod na třetí Kopřivnici.

Při pohledu na poslední vzájemné zápasy s tímto soupeřem na jeho palubovce je jasné, že jednoduché to naši házenkáři nebudou mít ani tentokrát. Z posledních čtyřech vzájemných duelů v Lovosicích ani jednou Lovci nezaváhali a Kopřivnici pokaždé výrazně porazili.

2016/2017: Lovosice - Kopřivnice 36:23

2015/2016: Lovosice - Kopřivnice 37:27

2013/2014: Lovosice - Kopřivnice 32:24

2012/2013: Lovosice - Kopřivnice 37:27

Utkání v Lovosicích odehrají kopřivničtí házenkáři již tuto sobotu 4. listopadu od 16 hodin. Rozhodčími v tomto utkání budou pánové Pavel Blanar a Michael Haramul. V roli delegáta Českého svazu házené se představí Petr Pešek.

Držte nám na dálku palce a to buď sledováním zápasu prostřednictvím klubové kamery (TVcom) nebo díky textovému přenosu na portále onlajny.com. Budeme vás potřebovat! Jsme jeden tým, my a vy!