Kopřivnické házenkáře čeká těžký duel na horké půdě Nového Veselí!

15.11.2018

Kopřivničtí házenkáři budou v sobotu zajíždět do známé házenkářské bašty, kde je házená sportem číslo jedna!

Do míst, kde je podpora zapálené a rozbouřené fanouškovské obce tak vysoká, že by ji mohl leckterý extraligový tým jen závidět. Svěřence Lubomíra Veřmiřovského a Jirky Gřese čeká v desátém kole ostrý souboj s házenkáři Nového Veselí, kteří se v letošní sezoně prezentují vynikajícími výkony! Týmu Pavla Hladíka aktuálně patří se ztrátou dvou bodů na vedoucí Karvinou druhé místo v tabulce! 

TJ Sokol Nové Veselí

Nové Veselí sice v loňské sezóně nevybojovalo místo v play-off, ve skupině o udržení si ale nakonec vedlo nejlépe ze všech a na konci sezóny mu patřilo deváté místo. Letos chtějí ale minimálně o příčku výš, jejich cílem je play-off a taky by rádi promluvili do semifinálových bojů Českého poháru. "Také chceme pokračovat ve zvyšování naší herní kvality," dodal před sezónou za tým Zdeněk Materna.

Tým trenéra Pavla Hladíka přišel před sezónou o řadu svých členů. Jiří Dolejš zamířil do Jičína, Jan Kupa ještě dále do Lovosic a extraligový klub z Vysočiny už nereprezentují ani Derviš Birdahič, Roman Chosík, Martin Přibyl, Matouš Valoušek a Adam Nedvěd. Pro nový ročník soutěže ale družstvo angažovalo zahraniční posilu Josipa Keziće a pak chtělo družstvo stavět na svých mladých talentech. A že je na čem - A tým posílilo hned několik mládežnických reprezentantů. "Z mládežnických týmů do mužského výběru přišli Jakub a Radek Flajsarovi, Jiří Gregorovič, Filip Bartůněk, Martin Štohanzl a Jakub Klusáček," vyjmenoval před sezónou Materna.

Nové Veselí zažilo vynikající vstup do sezóny. Takový start do letošního ročníku v podání extraligových házenkářů Nového Veselí zřejmě neočekával ani ten největší snílek. V prvních třech utkáních letošní sezony totiž hráči Sokola naplno bodovali a okupovali tak první místo tabulky! Od té doby se Veselí stále drží na špici. V posledním kole házenkářské Strabag Rail extraligy se hráči Sokola dočkali dalšího skvělého výsledku. V 9. extraligovém kole doma totiž zdolali Duklu Praha 25:22 a patří jim tak skvělé druhé místo vyrovnané tabulky. Také v nadcházejícím kole se Nové Veselí představí v domácí ZDT aréně, kde již tuto sobotu od 17 hodin přivítá naše družstvo!

Co očekává od zápasu s Novým Veselím hráč David Zima?

V Novém Veselí to bude hrozně těžké, protože se jim letos daří. Hlavně tedy doma, kde zatím podlehli pouze Hranicím a taky nesmíme zapomenout na jejich fanoušky, kteří vytváří skvělou a bouřlivou atmosféru celý zápas, ale tím bych nerad opomenul naše úžasné fanoušky, kteří nám přijedou fandit, což nám strašně pomáhá. Já pevně věřím, že pokud zopakujeme výkon s maximálním nasazením jako v předešlých dvou utkáních, máme šanci se poprat o body.

A co nám řekl před zápasem trenér Lubomír Veřmiřovský?

V sobotu nás čeká nesmírně těžké utkání s týmem, který se pohybuje na špici tabulky. Veselí letos hraje velice kvalitní házenou a od začátku sezóny se prezentuje výbornými výkony. Soupeř dokázal pro letošní sezónu uchovat kádr. Změny přišly akorát na postu středních spojek, kde působí výborný Josip Kezic, který velice dobře diriguje hru a v koncovkách zápasu neztrácí hlavu. Čeká nás spíše silové utkání, protože Nové Veselí oproti loňské sezóně přešlo na takovou chodící házenou. My se na zápas maximálně připravíme a pojedeme odevzdat bojovný výkon, uvidíme, jestli to bude stačit na body. Já každopádně budu spokojený v případě, že hráči budou bojovně nastavení po celých šedesát minut a nechají na palubovce vše." 


Rádi bychom Vás ještě jednou informovali, že na zápas do Nového Veselí mohou s mužstvem vyrazit členové fanclubu a fanoušci!

Klub jim nabízí dopravu spolu s hráči velkým autobusem. Jet na utkání může v klubovém autobuse až 30 fanoušků. Zájemci se mají hlásit Tomáši Hrnčárkovi (tel.: 732 115 241). Cena za dopravu je 50,- Kč za osobu, každý fanoušek si navíc sám platí vstupné na zápas. Odjezd je v sobotu 17. listopadu ve 12 hodin od haly ZŠ E. Zátopka.

Pojeďte nás povzbudit do Nového Veselí! Budeme Vás potřebovat! Jste našim osmým hráčem na hřišti! Fanoušci známe házenkářské bašty umí vytvořit úžasně pekelnou atmosféru. Pojďme jim ukázat, že to umíme stejně dobře, ne-li lépe! Jsme jeden tým!