Kopřivnické házenkáře čeká těžká šichta na palubovce nejúspěšnějšího týmu posledních let!

30.11.2018

Naši borci budou v dalším kole zajíždět na palubovku házenkářů Plzně, kteří se mohou v posledních letech pyšnit skvělými úspěchy! V posledních pěti letech dokázali třikrát za sebou získat titul Mistra ČR, v posledních dvou sezónách se znovu probojovali až do finále, kde nakonec brali stříbrné medaile! 

Západočeši před sezónou nezastírali, že letos chtějí znovu mířit hodně vysoko. Pět let po sobě totiž nebyli plzeňští házenkáři hůře než druzí. Po třech mistrovských titulech z toho bylo v posledních dvou sezonách stříbro. Není tedy divu, že by Plzeň ráda prošla i v letošní sezoně až do finále. Dosavadní výkony Plzně nasvědčují tomu, že předsezónní cíle jsou velice reálné.

Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň se od minulého kola usadili v domácí tvrzi, čeká je ještě čtveřice extraligových zápasů v řadě v městské hale na Slovanech. První zápas odehráli minulý týden v neděli dopoledne, kdy zakončili první polovinu základní části bitvou proti Novému Veselí. Plzeň v posledním kole otočila zápas čtvrt hodiny před koncem a nakonec zvítězila 26:22.  Díky získaným dvěma bodům vystřídali plzeňští házenkáři Nové Veselí na druhém místě tabulky. Do Plzně postupně dorazí naše borci (2. prosince), pražská Dukla (5. prosince) a Frýdek-Místek (14. prosince v 18.00) a po reprezentační pauze Talent 27. ledna příštího roku hostí Zubří. Cílem Plzně v těchto zápasech je vyhrávat.

"Ztracených bodů už bylo dost, doma chceme vyhrávat," konstatoval minulý týden plzeňský trenér Michal Tonar.

Kopřivničtí házenkáři, kteří po Novém Veselí zavítají v neděli do Plzně, však mají svému soupeři co oplácet! V úvodním utkání letošní sezóny nás totiž Plzeň na domácí půdě připravila o body! 

Co nám řekl před nedělním zápasem v Plzni šéf kopřivnické lavičky Lubomír Veřmiřovský? 

"Extraligová tabulka je hodně vyrovnaná, takže o postupu do play-off může rozhodovat každý bod. Budeme se snažit podat maximální výkon, abychom se o body poprali, ale zároveň jsme si vědomi síly Plzně. První vzájemný zápas se nám moc nepodařil a pokusíme se o nápravu. Plzeň ale disponuje velmi zkušeným kádrem a má obrovskou sílu na všech postech, takže nás čeká velice náročný souboj. My se budeme snažit potvrdit maximální bojovnost a koncentrovaný výkon v obraně, což jsou věci, které chceme aby nás zdobily v každém utkání, protože to můžeme sami ovlivnit."

A co očekává od zápasu s nejúspěšnějším týmem posledních let hráč Martin Střelec?

"Nyní nás čeká velmi těžké utkáni proti silné Plzni, která má v týmu zkušené borce. Myslím si, že půjde o vyrovnané utkání, pokud se nám podaří navázat na naše bojovné výkony z předešlých zápasů a podání koncentrovaného výkonu bez zbytečných chyb."

Utkání s Plzní je na programu v neděli v 10:30 hod dopoledne! Držte nám na dálku palce a to buď sledováním zápasu prostřednictvím klubové kamery (TVcom) nebo díky textovému přenosu na portále onlajny.com. Děkujeme! Budeme vás potřebovat! Jsme jeden tým!