Kopřivnické házenkáře čeká náročný duel na půdě regionálního rivala z Frýdku-Místku!

12.09.2018

Druhé kolo házenkářské Strabag Rail extraligy nabídne všem namlsaným fanouškům atraktivní krajské derby! Frýdek-Místek v něm bude již tuto neděli od 17 hodin hostit Kopřivnici!

Loni osmý tým soutěže vstoupil do nové házenkářské sezóny s vysokými ambicemi! Frýdečtí totiž chtějí postoupit do play-off a proniknout mezi nejlepší čtveřici, která se bude dělit o medaile! Frýdečtí si v novém extraligovém ročníku budou muset poradit bez řady zkušených hráčů. "Jiří Bednárek, Jaroslav Dyba, Petr Kichner, Miloslav Krahulík, Jan Marenčák i Michal Vacula ukončili aktivní kariéru," uvedl vedoucí družstva Petr Mazur. Zdravotní problémy převelely na trenérskou lavičku Lukáš Rajnohu a v týmu nenastoupí ani Jakub Verlík a František Geist. Družstvu se ale podařilo ulovit i dvě zajímavé posily. Z Kopřivnice se do týmu po dvou letech vrátil Dalibor Mynář. Tým posílil i Sebastian Strack, Pavel Musálek a Matěj Mazur. "Největší posilou je pak podle Petra Mazura Martin Stržínek, který do Frýdku přestoupil z Cementu Hranice. Měl by být novým lídrem kabiny. Mládežníci Zbyněk Bureš a Martin Cáb jsou pak dalšími posilami frýdecko-místeckého Áčka.

Házenkáři Frýdku-Místku odstartovali minulý pátek novou házenkářskou sezonu mezi republikovou elitou venkovním utkáním na palubovce Nového Veselí, kde po velkém boji nakonec podlehli výběru Pavla Hladíka těsným jednobrankovým rozdílem 23:22. Házenkáři Frýdku-Místku tak stejně jako kopřivničtí házenkáři na své první body v sezóně nedosáhli, a proto jim hlad po vítězství rozhodně chybět nebude!

Co očekává od souboje s regionálním rivalem Petr Unger?

Petr Unger, křídlo KH Kopřivnice: "Nedělní zápas bude pro oba celky možností, jak složit reparát za nepovedené úvodní střetnutí tohoto ročníku extraligy. Frýdek sahal v Novém Veselí minimálně po remíze, která jim však o jediný gól utekla, čili doma nebudou chtít ponechat nic náhodě a trenér Kekrt je připraví podat stoprocentní výkon na domácí palubovce. My naopak musíme hodit nepovedený zápas s Plzní za hlavu, poučit se z chyb a ve Frýdku se jich vyvarovat. Tolik neproměněných sedmimetrových hodu a chyb při hře bez brankáře se již nesmí opakovat. Nemáme ale důvod panikařit, šlo teprve o první zápas, takže do Frýdku pojedeme s čistou hlavou a vidinou výhry a dvou bodů."

A jaké očekávání má od zápasu lodivod kopřivnických házenkářů Lubomír Veřmiřovský?

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "Určitě se chceme zase o týden posunout. Neměli jsme mnoho času dát mančaft dohromady, protože jsme prakticky začali týden před ligou, což znamená, že nyní máme další týden, kdy na tom můžeme zapracovat. Očekávání je takové, že by se už některé věci měly samozřejmě promítnout v zápase. Frýdek je po fyzické stránce dobře připravený, dokáže se prezentovat velice dobrou obranou a po získání balónu hodně tahá dopředu. Velkou sílu má tento mančaft také v podobě individualit, kterými jsou například Vojta Petrovský, Martin Stržínek a Martin Kocich. Také se mohou opřít o sílu hry na pivotech. Čeká nás velice náročné derby se silným soupeřem, se kterým je vždy těžké urvat nějaké body. Dáme ale do toho veškeré síly a uděláme maximum pro to, abychom v derby uspěli." 


Pokud máte tu možnost, přijeďte se v neděli za námi do nedalekého Frýdku podívat a povzbudit nás! Od pěti budeme vaše bubny a hlasivky moc potřebovat! Při velice těžkém duelu budeme potřebovat osmého hráče na hřišti a tím jste Vy fanoušci se svou bouřlivou podporou! Jsme jeden tým!

Utkání můžete rovněž sledovat prostřednictvím onlajnů nebo TVcom!