Kopřivnické házenkáře čeká jedna z klíčových bitev na palubovce Brna!

08.03.2018

Čtyři kola chybějí do konce základní části házenkářské extraligy. V boji o postup do play-off je ještě osm bodů.  

Kopřivničtí házenkáři mají aktuálně na svém kontě šestnáct bodů a patří jím sedmá příčka v tabulce české házenkářské elity. O kopřivnických nadějích na postup do divácky atraktivního play-off hodně napoví už 19. kolo, ve kterém hrajeme v sobotu od 17 hodin u desátého Brna, nad kterým máme náskok tří bodů. 

S brněnským celkem jsme již letos jedno střetnutí sehráli a to v rámci 8. kola. Zaplněná kopřivnická hala se tehdy těšila z blížícího se vítězství nad nepříjemným celkem Brna, ale nakonec muselo vzít více než sedm stovek diváků zavděk ziskem bodu. Extraligoví házenkáři Kopřivnice sehráli na podzim dramatickou bitvu, po které si nakonec s Brnem body rozdělili. Velké problémy nám tehdy dělala spojka Jozef Hanták , který je také nejlepším střelcem Brna a v aktuální tabulce kanonýrů mu patří skvělé čtvrté místo. Jozef Hanták se dokázal v Kopřivnici prosadit celkem dvanáctkrát, z toho 4 branky padly ze sedmimetrového hodu. Za Kopřivnici se v zápase nejvíce činil sedmigólový Patrik Fulnek.

Házenkáři Králova Pole v posledním kole přivítali na domácím hřišti pražskou Duklu, která drží čtvrtou příčku v tabulce. Brňané na favorita po vyrovnaném utkání nestačili. Podlehli mu těsně 30:32. Královopolští po prohře klesli na desáté místo a na elitní extraligovou osmičku ztrácí dva body. V posledních čtyřech zápasech základní části je ale čekají tři utkání s týmy ze spodní poloviny tabulky.  "Chceme postoupit. Musíme doma bezpodmínečně vydolovat čtyři body s Kopřivnicí a posledním Novým Veselím a pak urvat bod nebo dva venku. Pět bodů by nám na play-off mělo stačit," burcuje před rozhodující částí sezony Viktor Hastík.

Sobotní zápas, který odstartuje úvodním hvizdem v 17:00 hodin, nebude pro oba soupeře vůbec jednoduchý, pokud ale chtějí Brňané stále pomýšlet na vyřazovací část soutěže, měli by svého soupeře porazit. Dá se tedy očekávat velká bitva, ve které si týmy nedarují nic zadarmo. 

Důležitý zápas s Brnem můžete sledovat prostřednictvím onlajnů nebo Tvcom. Buďte i na dálku s námi, děkujeme! Jsme jeden tým - jedno srdce, jedna duše, jedna rodina!