Kopřivnické házenkáře čeká extraligový duel na půdě regionálního rivala z Frýdku-Místku! Uspějí v tomto týdnu i podruhé?

17.11.2017

Deváté kolo házenkářské extraligy nabídne všem namlsaným fanouškům krajské derby. Frýdek-Místek v něm bude od 17 hodin hostit Kopřivnici. A tento duel slibuje atraktivní podívanou.


Soubor Lubomíra Veřmiřovského bude již podruhé v tomto týdnu zajíždět na půdu neoblibeného rivala z Frýdku-Místku. Od posledního zápasu proti Frýdku uplynuly pouhé dva dny a házenkáři Kopřivnice se již pilně chystají na další boj s tímto soupeřem. Poprvé se na půdě regionálního rivala představilo naše družstvo v rámci osmifinále Českého poháru. Osmifinálové utkání Českého poháru vyznělo výrazně lépe pro kopřivnické házenkáře, kteří potvrdili svou letošní parádní formu a odvezli si z frýdecko-místecké palubovky zasloužené osmibrankové vítězství.

Frýdečtí házenkáři se však potýkají se zdravotními problémy některých hráčů, a proto se rozhodli některé ze svých opor v osmifinále Českého poháru ušetřit. I z tohoto důvodu je tak jasné, že naše družstvo čeká v neděli zcela odlišný zápas.

"V neděli nás čeká úplně jiné utkání. Bude se hrát daleko tvrdší házená, za domácí určitě nastoupí Vojta Petrovský a také jiní hráči, které teď šetřili. Uvidíme, my se tady budeme chtít o body porvat, zkusíme udělat co nejlepší výsledek," konstatoval trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský, který se svými svěřenci v letošní sezoně čeří extraligové vody.

Při vzpomínce na minulou sezonu extraligy nutno zmínit, že Frýdek-Místek není pro kopřivnické házenkáře zrovna oblíbený soupeř. V loňské sezóně se v obou vzájemných zápasech radovali z vítězství právě frýdečtí Orli.

Frýdek-Místek sice nevstoupil do nového soutěžního ročníku právě ideálně, na svém kontě měl před svým posledním duelem v Lovosicích jen čtyři body, ale frýdečtí házenkáři vůči očekávání všech pochybovačů v severních Čechách dokázali, že vylepšení kolísavé formy zkušeného celku by měla být jen otázka času. Extraligovým házenkářům SKP Frýdek-Místek se totiž stejně jako v minulém roce podařilo v Lovosicích vyhrát. Tentokráte vyhráli Orli nad domácím týmem rozdílem tří branek.

Proti Kopřivnici bude v neděli v podvečer stát zkušený celek, ve kterém působí ostřílený spojkový palič Vojta Petrovský, nejlepší střelec Frýdku-Místku v letošní sezóně Martin Kocich, Jaroslav Dyba nebo na pivotu hrající Adam Gřešek. Frýdeckou svatyni pak střeží brankář Vít Pyško, který již několikrát svůj tým dokázal výrazněji podržet. Vzpomeňme například zmíněný poslední extraligový duel v Lovosicích. Vít Pyško měl v tomto zápase stěžejní podíl na vítězství Frýdku, když zneškodňoval pokusy Lovců jak z křídel, tak z dálky jako na běžícím páse. Takový výkon a nesmírně cenná výhra vždy družstvo povzbudí.

Z výše uvedeného vyplývá, že nás v neděli čeká velice těžký protivník, pokud máte tu možnost, přijeďte se za námi do nedalekého Frýdku podívat a povzbudit nás! Od pěti budeme vaše bubny a hlasivky moc potřebovat! Při velice těžkém duelu budeme potřebovat osmého hráče na hřišti a tím jste Vy fanoušci se svou bouřlivou podporou!

Utkání můžete rovněž sledovat prostřednictvím onlajnů nebo TVcom. Buďte při našem dalším venkovním utkání s námi, držte nám palce! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!