Kopřivnické házenkáře čeká dvojzápas s Frýdkem-Místkem!

11.05.2018

Kopřivnické házenkáře čeká závěrečné dvojutkání s Frýdkem-Místkem o 7. místo, které se znovu hraje pohárovým způsobem, a které odstartuje na půdě regionálního rivala v neděli 13. května od 17:00. Odveta je na programu v sobotu 19.5.2018 od 18:00! 

Extraligoví házenkáři Kopřivnice nedokázali postoupit do souboje o páté místo, když v odvetném utkání na domácí palubovce podlehli Jičínu 28:29. V součtu obou utkání vyhráli házenkáři jičínského Ronalu o osm branek. Kopřivnici tak nyní čeká závěrečné dvojutkání s Frýdkem-Místkem, který naopak neprošel přes pražskou Duklu.

Frýdečtí orli narazili ve čtvrtfinále play-off házenkářské extraligy na Valachy ze Zubří, kteří opanovali základní část. Stejně jako loni ve čtvrtfinále play-off stačily Valachům na postup jen tři zápasy. Házenkáři Robe Zubří vyřadili po roce Frýdek-Místek v nejkratším možném čase a Frýdek tak spolu s dalšími třemi neúspěšnými celky usiloval o postup do soubojů o páté místo. Frýdku-Místku se do cesty postavila pražská Dukla, která se rok po zisku mistrovského titulu musela spokojit s mnohem menším koláčem.

Rozdílem jediné branky nakonec skončil dvojzápas hráčů Pepino SKP Frýdek-Místek s Duklou Praha! Po domácí porážce 27:31 dokázal výběr Jiřího Kekrta v Praze vyhrát 30:27. Jeden jediný gól tak rozhodl o tom, že Dukla bude hrát o celkové 5. až 6. místo proti Jičínu, zatímco Frýdek se utká o 7.až 8. místo s našim družstvem.

Proti Kopřivnici bude stát zkušený celek, ve kterém působí ostřílený spojkový palič Vojta Petrovský, který je nejlepší střelcem Frýdku-Místku v letošní sezóně, nezapomeňme také na Martina Kocicha, Jaroslava Dybu nebo na pivotu výborně hrajícího Adama Gřeška. Frýdeckou svatyni pak střeží brankář Vít Pyško, který se již v několika zápasech rozchytal k parádní formě. Nesmíme také zapomenout na lodivoda domácího celku, kterým se stal od ledna zkušený kouč Jiří Kekrt! Frýdek-Místek po angažování Jiřího Kekrta zažil velký výkonnostní skok. Uznávaný trenér s bohatými zkušenostmi dokázal například v minulosti dovést házenkáře karvinského Baníku k mistrovským titulům a poté se Zubřím dokráčel dvakrát do finále extraligy!

Oba celky se naposledy potkaly v březnu na kopřivnické palubovce. Frýdek-Místek tehdy vstoupil do utkání lépe a před osmi stovkami diváků potvrzoval svoji zlepšenou formu. Orli totiž, jak již bylo zmíněno, po zimním příchodu zkušeného kouče Kekrta šplhali tabulkou vzhůru. Nakonec se jim podařilo v Kopřivnici zvítězit rodílem tří branek 29:32. Na pivotu se tehdy výborně prosazoval Gřešek a své kanonýrské vlohy ukazoval i Vojtěch Petrovský. Důležitou postavou hostujících Orlů byl také výborně chytající brankář Pyško, jenž strávil loňské jaro v kopřivnickém dresu.

Z výše uvedeného vyplývá, že nás v souboji o konečné sedmé místo čeká velmi těžký protivník, pokud máte tu možnost, přijeďte se v neděli za námi do nedalekého Frýdku podívat a povzbudit nás! Od pěti budeme vaše bubny a hlasivky moc potřebovat! Při velice těžkém duelu budeme potřebovat osmého hráče na hřišti a tím jste Vy fanoušci se svou bouřlivou podporou!

Utkání můžete rovněž sledovat prostřednictvím onlajnů nebo TVcom!