Kopřivnické házenkáře čeká důležité derby s Hranicemi!

22.03.2018

Kopřivnické házenkáře čeká v předposledním kole základní části náročný duel na půdě Hranic, které stejně jako my bojují o účast v elitní osmičce! 

Jinou cestou se hodlali vydat letos v Hranicích. Nervy, které prožívali Cementáři při zachraňování extraligové příslušnosti v baráži, už nechtěli opakovat. Naopak si dávali před sezónou vyšší cíle. Rádi by bojovali v divácký atraktivním play-off, čemuž odpovídá i nedávná minulost. Vždyť v předminulém ročníku slavili zisk bronzových medailí. 

První ze tří klíčových duelů v boji hranických házenkářů o vysněné play-off však nedopadl podle jejich představ. Cementáři v posledním kole přes dobrý začátek a poločasové vedení o tři góly uhráli doma s Brnem pouze remízu a dva body na osmou postupovou příčku ztrácejí. Pokud chtějí házenkáři Hranic stále pomýšlet na vyřazovací část soutěže, měli by svého soupeře porazit. 

Jak to letos vypadá v kádru Hranic?

Co se týká pohybu v kádru tak Libor Horut odešel do Jičína a vedení klubu ukončilo spolupráci s Filipem Hardtem. Jedná se však o jediné odchody. Tým doplnili jednak někteří mladší talentovaní hráči, jiní přišli z Litovle, která z extraligy sestoupila. Soupeř disponuje dvojicí velmi kvalitních brankářů a jeho kádr patří k nejzkušenějším v extralize.  

Poslední vzájemný zápas s Hranicemi jsme sehráli v rámci 10. kola. Tehdejší pikantní regionální derby v házenkářské extralize s hranickým Cementem nakonec téměř před osmi stovkami bouřlivých diváků rozhodl v úplném závěru spojkový palič Miroslav Rachač, který odstartoval mohutný gejzír kopřivnické radosti, když brankou z devítimetrového hodu prostřelil hranickou zeď a přerušil tak třízápasovou šňůru výher Cementářů! 

Házenkáři Kopřivnice mají před duelem s Hranicemi stále vše ve vlastních rukou a pokud neprohrají v předposledním kole, které se hraje v jednotný sobotní čas v 18.00, účast v play-off je nemine! 

"V Hranicích se hraje těžce, což všichni víme moc dobře. Pojedeme tam vyhrát a celý týden pro to budeme dělat všechno. Pojedeme naplno a věřím, že z toho bude vítězný konec a budeme moct slavit play-off už v sobotu," konstatoval před utkáním nejlepší střelec KH Kopřivnice Jan Hanus.

Pokud máte tu možnost, přijeďte se za námi do Hranic podívat a povzbudit nás! Od šesti budeme vaše bubny a hlasivky moc potřebovat! Při velice těžkém duelu budeme potřebovat osmého hráče na hřišti a tím jste Vy fanoušci se svou bouřlivou podporou! Utkání můžete rovněž sledovat prostřednictvím onlajnů nebo TVcom. Buďte při našem posledním venkovním zápase základní části s námi, držte nám palce! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!