Kopřivnické házenkáře čeká duel na palubovce mistrovské Dukly Praha!

22.02.2018

Kopřivnické házenkáře čeká již tuto sobotu další velká výzva v podobě utkání s mistrovskou Duklou Praha!

Po náročném regionálním derby s Karvinou čekají kopřivnické házenkáře, kteří drží šesté místo v extraligové tabulce, další dva těžké duely. Již tuto sobotu je čeká výzva v podobě utkání s mistrovskou Duklou Praha, která oslavila v loňské sezóně po šesti letech mistrovský titul a ukončila tak panování plzeňských házenkářů, kteří v předchozích třech ročnících soutěže kralovali mužské tuzemské házené. O týden později pak kopřivničtí házenkáři zakončí pořádně těžký trojboj domácím duelem s lovosickými Lovci, kteří aktuálně ztrácí pouhý bod na pozici extraligového lídra!

Úřadujíci mistři získali v posledních kolech zpět své sebevědomí!

Jeden z nejtěžších možných soupeřů čeká na naše házenkáře v rámci 17. kola extraligy. Dukelští svými výkony potvrzují stoupající formu a jasně zažehnali menší krizi, která přišla v průběhu podzimní části a stejně jako v předchozích ročnících má i letos pražský celek medailové ambice. Dukle patří v aktuální tabulce extraligy 5. příčka se ztrátou čtyř bodů na první Zubří.

Dosažení medailových met rozhodně není pro Duklu nereálné, Dukla Praha disponuje kádrem na velice slušné úrovni. Z táboru našeho sobotního soupeře sice odešly dvě střelecké opory Milan Kotrč (Německo) a Daniel Kývala (Maďarsko). Do kategorie odchodů ještě patří Filip Březina, Jan Chmelík a Filip Kopáč, kariéru ve špičkovém pojetí ukončil Jan Brabec a bohužel i mladý Slovák Tibor Tribus, který dal přednost škole a zaměstnání. Naopak se ale Dukle podařilo získat šikovného Jana Blechu z Plzně a do kádru zařadila několik svých velice nadějných odchovanců. V zimní přestávce se Dukle podařilo zíksat do svých řad chorvatskou posilu Marko Cingela, který udivuje hlavně svými fyzickými parametry - 211 cm/120 kg. Balkánský obr se do Dukly dostal přes angažmá v Itálii a Německu, kde hrál naposledy čtvrtou bundesligu. V Ruzyni věří, že jim v jarní části pomůže k medaili. Vynikající sezónu zatím prožívá spojka Vojtěch Patzel, kterému je teprve 19 let, ale který je letos nejlepším střelcem Pražanů s 68 vstřelenými góly. Devatenáctiletý junior Vojtěch Patzel byl v Brně nedávno vyhlášen vítězem házenkářské ankety Talent roku! Pražanům výborně funguje spolupráce stěžijního hráče Jakuba Sitáka a pivota Víta Reichla. Vedle nich se střelecky daří levoruké spojce a členovi českého reprezentačního výběru Dieudonému Mubenzemovi a také dalším hráčům Dukly jako je Šůstek, Blecha, Jeníček nebo Syřínek. V neposlední řadě disponuje soupeř velice kvalitní brankářskou dvojicí, která je schopna se vzájemně bez problémů zastoupit: Tomáš Petržala a Daniel Rangl!

Z výše uvedeného vyplývá, že na nás v sobotu čeká velmi těžký protivník. Držte kopřivnickým házenkářům v souboji s mistrovskou Duklou palce! Děkujeme! Jsme jeden tým, MY A VY!

Utkání můžete sledovat od 16:30 hod prostřednictvím klubové kamery na tvcom.cz nebo textového zpravodajství na onlajny.com!