Kopřivnické házenkáře čeká atraktivní duel s regionálním rivalem z Frýdku-Místku!

14.03.2018

Dvacáté kolo házenkářské Strabag Rail extraligy nabídne všem namlsaným fanouškům atraktivní krajské derby! Kopřivnice v něm bude od 18:00 hostit regionálního rivala z Frýdku-Místku, který stejně jako naše družstvo bojuje o účast v elitní osmičce! 

Kopřivničtí házenkáři zvládli v posledním kole důležitý duel proti Brnu a domů si odvezli cenné dva body po výhře 34:29. Naše družstvo díky tomuto cennému lupu poskočilo na skvělé šesté místo v extraligové tabulce. Kopřivničtí házenkáři jsou tak nyní velmi blízko k tomu, aby po osmi letech pocítiti skvělou chuť vypjatých soubojů v divácky atraktivním play-off, kde se naposledy představili v sezóně 2009/2010! 

Nyní je však čeká náročná bitva s rivalem z Frýdku-Místku. Loni házenkáři Frýdku-Místku skončili v extralize pátí, což bylo jejich nejlepší umístění od roku 2005. Přestože se před touto sezonou kádr příliš nezměnil, zůstávali frýdečtí Orli na podzim za očekáváním. Po podzimu bylo totiž mužstvo vedené předsedou klubu Lubomírem Kavkou předposlední. Proto šéfové klubu v lednu přivedli na trenérskou lavičku zkušeného kouče Jiřího Kekrta! Uznávaný trenér s bohatými zkušenostmi dokázal například v minulosti dovést házenkáře karvinského Baníku k mistrovským titulům a poté se Zubřím dokráčel dvakrát do finále extraligy! Frýdek-Místek po angažování Jiřího Kekrta zažil očekávaný výkonnostní skok a radoval se hned ze čtyř vítězství z posledních pěti kol. Tým eskápé pod Kekrtovým vedením tak značně posílil své šance na postup do play-off. V posledním kole navíc extraligoví házenkáři Frýdku-Místku dokázali podruhé v sezoně porazit favorizované Lovosice, které hrají v letošní sezoně o příčky nejvyšší!

Frýdečtí Orli si touto domácí výhrou upevnili osmou pozici, na deváté Hranice mají nyní náskok tří bodů. O šancích Kekrtových svěřenců na letošní play-off můžu napovědět už následující mistrovské utkání, které Frýdečtí sehrají právě proti našemu družstvu! "Uvidíme, v jakém složení budeme moct nastoupit. Proti Lovosicím nám chyběli Dyba s Klabanem. Navíc mám obavy ohledně zdravotního stavu Martina Kocicha. Zatím jsme totiž stále na hraně. Ještě pořád nemáme zajištěnou účast v play-off, díky které bychom se vyhnuli bojům o záchranu v extralize," upozornil Kekrt na webových stránkách frýdecko-místeckého klubu.

"Nyní nás čekají soupeři, kteří rovněž chtějí do play-off. Jednoduché to proto nebude. Na derby dorazí určitě spoustu fanoušků z Frýdku, chtěli bychom pozvat co nejvíce našich fanoušků. Nechceme nijak kalkulovat, ale věřím, že když v derby zvítězíme, tak by nám play-off už uniknout nemělo," prohlásil lodivod kopřivnických házenkářů Lubomír Veřmiřovský.

Svěřenci Lubomíra Veřmiřovského se na podzim utkali hned dvakrát s regionálním rivalem z Frýdku-Místku. Poprvé to bylo v rámci osmifinálového utkání Českého poháru, které vyznělo výrazně lépe pro kopřivnické házenkáře, kteří potvrdili svou letošní parádní formu a odvezli si z frýdecko-místecké palubovky zasloužené osmibrankové vítězství. O pár dnů později pak na sebe oba soupeři narazili v rámci 9. kola extraligy. V tomto kole došlo nakonec na dělbu bodů, když si Kopřivnice připsala bod za remízu 26:26. Při vzpomínce na loňskou sezonu je však jasné, že Frýdek-Místek není pro kopřivnické házenkáře zrovna oblíbený soupeř. V loňské sezóně se v obou vzájemných zápasech radovali z vítězství právě frýdečtí Orli!

Nejlepším střelcem Frýdku-Místku je dlouhodobě Vojta Petrovský, který stabilní výkony dokazuje i letos, když mu v tabulce střelců patří pátá pozice. Je to především on, na jehož výkonech stojí a padá hra našeho sobotního protivníka.

A co očekává od sobotního derby asistent trenéra Jirka Gřes?

"Derby se vším všudy! V sobotu přivítáme Frýdek-Místek. Tento zápas bude mít obrovský náboj a o motivaci nebude nouze, vždyť v našem týmu hrají kluci, kteří si Frýdkem-Místkem prošli a není jich zrovna málo. Frýdku jde prakticky o vše. Ze začátku ligy se Frýdek hodně trápil a pohyboval se na místech, kde nebyl zvyklý být, jenomže v zimní přestávce přišel ostřílený a zkušený trenér Jiří Kekrt, který z kluků dokáže vyždímat opravdu maximum a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Bude to pro nás nesmírně těžké utkání, které hodně napoví o bytí či nebytí v play-off. Frýdek-Místek musí vyhrát, aby si udržel naději na play-off vzhledem k jejich dalšímu losu. My máme defakto tři pokusy, když uhrajeme dva body tak by nás play-off nemělo minout a bude to asi právě na úkor týmu, který porazíme. Pokud uhrajeme 4 body, mělo by nás to katapultovat na 6 místo tabulky. Každopádně čekám obrovský boj o každý balón a velice vyrovnané utkání. Mají nám co vracet, bod se nám podařil ukořistit na podzim na jejich palubovce, ale teď už jsou v jiné pozici a posílení výhrou nad Lovosicemi, se kterými jsme my mimo jiné týden předtím prohráli. Očekávám hodně fanoušků i z Frýdku, takže zřejmě nebude o vyhrocené situace nouze. Doufám, že se naše hala naplní do posledního místa fanouškama a ti nás poženou a hlavně doženou k našemu společnému snu a tím je play-off."

Z výše uvedeného vyplývá, že nás v sobotu čeká velice těžký protivník. Proto přijďte všichni podpořit kopřivnické házenkáře a pomozte jim v hale vytvořit opět atmosféru pravého PEKLA! Všichni víme, o co bojujeme! V sobotu musíme vyvolat požár v hledišti! Při velice těžkém duelu potřebujeme osmého hráče na hřišti a tím jste vy fanoušci se svou bouřlivou podporou! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!