Kopřivnické házenkáře čeká atraktivní duel s Duklou Praha!

22.11.2018

Kopřivničtí házenkáři již tuto sobotu přivítají od 18 hodin v atraktivním souboji slavnou pražskou Duklu, která do letošní sezóny vstoupila s novou trenérskou dvojicí a vysokými ambicemi! 

Páté místo v loňské sezoně neodpovídalo ambicím, s nimiž Dukla Praha vstupovala do minulého ročníku. A o poznání výše míří i letos. "Naším cílem je skončit do třetího místa. Neočekáváme zásadní vzestup výkonnosti u jednotlivých družstev, o titul si to nejspíš rozdá trojice Karviná, Plzeň a náš tým," vyhlíželi novou sezónu v pražské Dukle.

Na lavičku v pozici trenéra pro tuto sezónu usedl sportovní ředitel klubu Daniel Čurda, jeho asistentem se stal bývalý český reprezentant Václav Vraný a v realizačním týmu tuto dvojici i nadále doplňuje legendární Jiří Kotrč. Již v průběhu loňské sezóny byl oznámen odchod reprezentanta Diudonné Mubenzema do zahraničního angažmá, brankáře Daniela Rangla pak do svého týmu zapracovaly Lovosice. "Naopak posilami týmu se stal talentovaný zuberský mladík Matěj Klíma, z Lovosic přišel na hostování Jiří Kalík, oba by měli být výraznými posilami týmu," informoval před sezónou za vedení klubu Vladimír Orság. Družstvo dále doplnili mládežníci Marek Štefanič, Ondřej Špaček, Jakub Zelenka a Jan Věcek.

Duklu v této sezoně střelecky táhnou mladé spojky Matěj Klíma a Vojtěch Patzel, kterým zdatně sekunduje pivot Vít Reichl. Hosté se prezentují rychlou házenou s výborným gólmanem Tomášem Petržalou v bráně. Do utkání Kopřivnice nastupuje v pozici tabulkově lépe postaveného týmu. Kopřivničtí házenkáři jsou aktuálně v extralize po deseti zápasech na šestém místě, Dukla je po devíti utkáních desátá. Házenkáři z hlavní české metropole nezažili zcela ideální průběh podzimní části, ale v posledních zápasech jasně potvrzují stoupající formu. Týmu v posledních kolech velmi pomohl návrat tvůrce hry Jakuba Svitáka po vleklém zranění. Po návratu velké osobnosti a dirigenta hry pražského celku se dá stejně jako v každé sezóně očekávat, že Dukla bude v nadcházejících kolech dále stoupat tabulkou směrem vzhůru. Kopřivničtí házenkáři však určitou nebudou chtít dopustit, aby to bylo na jejich hřišti!

Předzápasové ohlasy: 

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: "V sobotu přivítáme na domácí palubovce pražskou Duklu, která v posledních letech hrála o medaile. Navíc nyní postoupili do dalších kol evropského poháru. Čeká nás velice atraktivní zápas s rychlou házenou na obou stranách. Dukla vstoupila do letošní sezóny s novou kvalitní trenérskou dvojicí. Po počátečním zabudování nových hráčů stoupá tabulkou směrem vzhůru, takže je před námi určitě těžké utkání, ve kterém oba týmy budou chtít bodovat. Pokud hráči dokážou přenést bojovnost z předešlých utkání a udrží koncentraci po celých šedesát minut zápasu, tak máme šanci se porvat o body. Doufáme ve skvělou atmosféru a uděláme maximum pro vítězství."  


Marek Žingor, brankář KH Kopřivnice: "V Novém Veselí jsme těsně nedosáhli na body, a proto se pokusíme tuto skutečnost odčinit v domácím zápase proti Dukle. Ta se poslední utkání projevuje velice dobrou hrou, takže budeme muset opět přenést naši bojovnost z předešlých utkání a koncentrovat se po celý zápas i nyní. Věřím, že nás za dvěma body povede i vždy skvělá domácí atmosféra."


Zápas s Duklou Praha odstartuje v sobotu od 18:00 hodin. Přijďte podpořit kopřivnické házenkáře v souboji s pražskou Duklou! Budeme Vaši podporu potřebovat a věříme, že se na vás a vaše hlasivky, bubny, řehtačky a další báječný arzenál, co sebou nosíte, můžeme ve svém dalším domácím představení plně spolehnout! Jsme jeden tým!