Kopřivnici čeká první domácí zápas sezony-přijíždí Zubří!

14.09.2017

Další šanci na ukořistění cenných bodů v extraligové soutěži budou mít kopřivničtí házenkáři, kteří se po několika měsících poprvé představí před natěšeným publikem v prvním domácím zápase nejvyšší tuzemské házenkářské soutěže!

Již tuto sobotu hostí ve sportovní hale ZŠ Emila Zátopka bronzový celek loňské sezony, tým HC Robe Zubří. Utkání, ve kterém budou favoritem házenkáři hostujícího Zubří, začne v 18:00 hodin.

Kopřivničtí házenkáři dosáhli v minulém kole na opravdu cenný skalp, když po senzačním výkonu zdolali ambiciózní házenkáře Nového Veselí na jejich vlastní půdě 25:23! Nyní je čekají tři domácí utkání v řadě.

Soupeř, se kterým máme z loňské sezóny co napravovat, se v sobotu představí v hale ZŠ Emila Zátopka. Kopřivnice se Zubřím v loňské sezóně 2016/2017 dvakrát prohrála, takže úkol sobotního dne je zcela jasný - zkorigovat nelichotivou bilanci z posledních vzájemných střetnutí!

Házenáři zuberského ROBE v minulé sezoně ukončili pětiletý medailový půst v extralize a po pěti letech od mistrovské korunovace získali tolik vytouženou medaili. Letos házenkáři Robe Zubří mezi hlavní kandidáty na medailové posty nepatří. S těžkým srdcem se museli na Valašsku vyrovnávat s faktem, že kádr během léta opustila hned pětice hráčů - urostlý reprezentant Šlachta zamířil do nejvyšší maďarské soutěže, šikovná levačka Zahradníček si zahraje II. německou ligu, konec vrcholové házené ohlásila také spojka Václav. Za vysokoškolským studiem odcestovali i Nesvadba a Číž.
Zubří navíc nevyšlo podle plánu posílení. Z dvojice srbských házenkářů může využít jenom pivota Danila Jurkoviče. Talentovaný 27letý univerzál Miloš Jevtovič si na domácím Valašském poháru zlomil holení a lýtkovou kost a momentálně se léčí v Srbsku.

Zubří zajíždělo ke svému prvnímu vystoupení na palubovku házenkářů jičínského Ronalu, kteří jsou v domácím prostředí jedni z nejtěžších možných soupeřů a body se zde vždy získávaly velice těžce.
Před sezónou obměňení házenkáři Zubří však dokázali u lesa Řáholce loupit a zažili tak skvělý vstup do soutěže. Třebaže házenkáři Zubří v úvodním duelu na půdě Jičína deset minut před koncem prohrávali o tři branky, mohutný finiš jim zajistil všechny body za nejtěsnější vítězství!
Nejdůležitější trefy se ale v závěru zápasu starali další - hlavně Adam Reček, ale také mladý talentovaný křídelník Pich.

Svým skvělým fanouškům se Zubří poprvé ukáže až ve 3. kole a určitě by se rádo představilo se čtyřbodovým kontem v zádech.

Kopřivnice nakopnutá poslední výhrou z Nového Veselí však bude již tuto sobotu chtít navázat na svůj skvělý start do soutěže a rozšířit tak své bodové konto v tabulce.

Ponesou se svěřenci Lubomíra Veřmiřovského i po druhém kole na vítězné vlně?

Nebo bude zuberský kouč s ruskými kořeny Andrej Titkov v sobotu večer tím spokojenějším trenérem?

A na co si dát před soubojem s družinou Andreje Titkova největší pozor?

"Zubří už je nějaký rok pospolu, takže má zažitý herní styl. Má perfektní obranu, za kterou velice dobře chytá Malina. Z pečlivé obrany pak vyráží do rychlých brejků," nahlédl kopřivnický trenér Lubomír Veřmiřovský směrem k sobotě.

Na první domácí duel zve všechny fanoušky brankář Marek Žingor, který se minulou sobotu na horké půdě Nového Veselí rozchytal k parádnímu výkonu a měl tak lví podíl na vítězství Kopřivnice!

"Po dlouhé pauze je extraliga zpátky na domácí palubovce, a já bych rád přivítal všechny fanoušky kopřivnické házené na domácím utkání proti tradičnímu celku ze Zubří, které je sice favoritem, ale určitě ne nepřemožitelným týmem. Takže v sobotu všichni fanoušci na hale a jdeme urvat nějaké ty body"

Přijďte podpořit kopřivnické házenkáře v souboji se Zubřím již tuto sobotu! Náročné zuberské publikum umí vytvořit úžasně pekelnou atmosféru, která patří u nás k tomu nejlepšímu, co může hlediště nabídnout. Pojďme jim ukázat, že to umíme stejně dobře, ne-li lépe! Budeme Vaši podporu potřebovat a věříme, že se na vás a vaše hlasivky, bubny, trumpety, řehtačky a další báječný arzenál, co sebou nosíte, můžeme v prvním domácím představení plně spolehnout! Jsme jeden tým! My a Vy!!!

Nezapomeňte! V sobotu na hale na prvním domácím utkání Kopřivnice s Valachy ze Zubří se můžete zúčastnit hlasování ohledně výběru nového maskota! Chceme do výběru nového maskota zapojit Vás fanoušky a brát zřetel na váš názor, protože jsme jeden tým! My a Vy! Pojďte se podílet na zrodu nového maskota, inspirujte nás vašimi nápady a podněty. Uvítáme jakékoliv návrhy, o kterých můžeme dále diskutovat! Budou pro Vás připraveny volební urny, kde můžete hlasovat!


Autor článku: Martin Petřek