Kopřivnici čeká první domácí zápas sezóny, přijíždí nejúspěšnější tým posledních let!

05.09.2018

Domovskou halu kopřivnických házenkářů čeká hned na úvod sezóny opravdová sportovní lahůdka! Na palubovku kopřivnických házenkářů totiž přicestuje účastník poháru EHF a nejúspěšnější tým poslední doby Talent Robstav-M.A.T. Plzeň!

Svou jízdu nejvyšší tuzemskou házenkářskou soutěží zahájí kopřivničtí házenkáři již tuto sobotu, kdy je hned na úvod extraligy čeká opravdu těžká šichta! Extraligová Kopřivnice totiž hned v prvním utkání házenkářské Strabag Rail extraligy přivítá v atraktivním duelu favorizovanou Plzeň, která za posledních pět let získala třikrát mistrovský titul a dvakrát se stala vicemistrem!

KH Kopřivnice

Kopřivničtí házenkáři mají za sebou několik přípravných zápasů a také dva přípravné turnaje, kde v obou případech dokázali atakovat medailové mety. První turnaj sehráli kopřivničtí házenkáři ve své domovské hale. Jednalo se o tradiční turnaj O pohár PV OS KOVO Tatra, který měl však letos exkluzivní obsazení. V Kopřivnici se představil špičkový maďarský celek Balatonfüredi, dále pak slovenský tým HK Agro Topolčany a německý HSG Freiberg. Kopřivničtí házenkáři na tomto silně obsazeném turnaji nakonec dosáhli na skvělé třetí místo.

Další turnaj se odehrál v rámci 59. ročníku turnaje O pohár města Litovle, na kterém se kopřivničtí házenkáři utkali s celky: TJ Tatran Litovel, ŠKP Bratislava a HBC Strakonice. Kopřivničtí házenkáři celý turnaj opanovali a dobře se tak naladili před blížícím se startem extraligové sezony. Další přípravné zápasy odehráli naši borci v Brně a v Hranicích. Brno kopřivničtí házenkáři hladce porazili! V Hranicích si pak Kopřivnice připsala remízu. V posledním přípravném zápase však kopřivničtí házenkáři převálcovali Hranice na domácí půdě 40:29!

Kopřivnice si dala v minulém ročníku za úkol stabilizovat klub a zachránit extraligu. Následovat měla účast v play-off, boje o medaile a po letech návrat do pohárové Evropy. Kopřivničtí házenkáři se však vysněných bitev v divácky atraktivním play-off dočkali již v minulé vydařené sezoně, kdy se do Kopřivnice vrátila vyřazovací část po dlouhých osmi letech!

Cílem kopřivnických házenkářů je v letošní sezoně znovu divácky atraktivní play-off! Co bude navíc, to bude příjemný bonus! Novými tvářemi jsou zkušení házenkáři Zdeněk Čadra z Hranic a Rostislav Brůna, který je bratrem karvinské opory Michala Brůny a synovcem Františka Brůny, který byl mistrem světa a stříbrný z olympiády. "Mladý kádr potřebuje zkušenosti. Oba dva by měli přinést klid v koncovkách, ve kterých by to měli brát na sebe. Věřím, že budou rozhodovat zápasy. Ale jsme nohama na zemi, protože víme, jak posilují ostatní kluby v extralize. Všichni chtějí do play-off. Navíc máme nesmírně těžké rozlosování, když první tři domácí zápasy hostíme Plzeň, Zubří a Karvinou," připomněl lodivod kopřivnických házenkářů Lubomír Veřmiřovský.

Talent Robstav - M.A.T. Plzeň

Západočeši nezastírají, že letos budou znovu mířit hodně vysoko. "Zase budeme chtít hrát finále. Mančaft by na to svou kvalitou měl papírově mít. Všichni soupeři posilují, nejvíc asi Karviná, která bude chtít hrát opět hodně nahoře, ale i naše cíle budou nejvyšší. Nikdo od nás ani nic jiného nečeká," konstatoval Pavel Drobil. Pět let po sobě totiž nebyli plzeňští házenkáři hůře než druzí. Po třech mistrovských titulech z toho bylo v posledních dvou sezonách stříbro. Není tedy divu, že by se Plzeň ráda znovu vyhoupla na extraligový trůn, i když do sezony půjde s pozměněným kádrem. Gólman Jan Štochl ukončil aktivní kariéru a přesunul se do manažerské pozice. David Poloz a Jiří Fořt zase zkusí zahraniční angažmá. Levoruký Josef Jonáš se vrací do Lovosic, výměnou za plzeňského odchovance Davida Bičiště. Úplně novými tvářemi jsou Tomáš Nejdl a Jakub Douda, z hostování ve Strakonicích se vrací Eduard Wildt a do přípravy naskočili i mladíci (Cvikl, Sedlák, Říha, Davídek a třetí gólman Kaiser) .

Co očekává od sobotního zápasu trenér Lubomír Veřmiřovský?

"Na podzim nás čeká velice těžké rozlosování. Všechny těžké soupeře máme doma. Ty hratelnější venku, takže to bude velice náročné. V sobotu nás čeká první domácí zápas sezóny, a to hned s týmem, který za poslední pět let dosáhl třikrát na mistrovský titul a dvakrát se stal vicemistrem, což asi hovoří za vše. Plzeň má velice kvalitní mančaft a je rozpočtem a zkušenostmi úplně někde jinde. Jsou to všichni profesionálové, kteří můžou trénovat dvakrát denně a do utkání vstupují v roli favoritů. My se však celou dobu na Plzeň maximálně připravujeme a ze všech sil se porveme o vítězství. Divákům můžeme garantovat maximální nasazení a boj o každý míč celých 60 minut. Stejně jako v loňské sezóně chceme pokračovat v našich výkonech a budeme věřit, že nás v tomto špičkovém zápase požene plná hala!"

A zde si můžete přečíst předzápasový ohlas hráče Patrika Fulneka!

"Čeká nás těžké utkání s loňským vicemistrem. Minulý rok se nám v domácím prostředí Plzeň podařilo porazit a chceme se o to pokusit znovu. Důležité bude se na Plzeň dobře připravit. V tom nám může pomoct i fakt, že jsme již mohli Plzeň vidět na Česko-slovenském poháru nebo poháru EHF. Na druhou stranu, těmito zápasy začala sezóna Plzni o něco dříve, pro nás to bude v tomhle roce premiéra. Proto je těžké si představit průběh zápasu, ovšem na obou stranách očekávám tvrdou hru v obraně spolu s dobrými výkony brankářů, hodně rychlých přechodů do útoku a mnoho pohledných akcí. Myslím si, že půjde o vyrovnané utkání, ve kterém se bude rozhodovat v posledních minutách. Z toho důvodu také doufám, že nás přijde podpořit co nejvíce fanoušků, aby nám proti Plzni pomohli."

Přijďte podpořit naše borce v atraktivním duelu s favorizovanou Plzní v sobotu 8. září od 18:00! Budeme Vaši podporu potřebovat a věříme, že se na vás a vaše hlasivky, bubny, trumpety, řehtačky a další báječný arzenál, co s sebou nosíte, můžeme v prvním domácím představení plně spolehnout! V sobotu musíme vyvolat požár v hledišti! Těšíme se na Vás! Jsme jeden tým!