Kopřivnice si pomyslný vrchol letní přípravy zpestří tradičním turnajem O pohár Tatry!

22.08.2017


Kopřivnici čeká 56. ročník tradičního turnaje O pohár PV OS KOVO Tatra. Na turnaj zve všechny fanoušky Patrik Fulnek!

Po stříbrném úspěchu z Valašska se budou kopřivničtí házenkáři znovu snažit atakovat medailové mety na domácím turnaj se zahraniční účastí! Krátce před začátkem další sezony házenkářů Kopřivnice v mužské extralize, čeká na svěřence trenéra Lubomíra Veřmiřovského pomyslný vrchol letní přípravy. Tím bude v pořadí jíž 56. ročník tradičního turnaje O pohár PV OS KOVO Tatra. Klání s bezkonkurenčně nejdelší tradicí nabídne hned v pátek vysoce kvalitní mezinárodní konfrontaci. V našlápnutém domácím turnaji se kopřivničtí házenkáři postupně utkají se špičkovým polským celkem Górnik Zabrze, obhájcem loňského vítězství Frýdkem-Místkem a výběrem Junior Morava Talents. Největším lákadlem pro diváky bude kromě domácího týmu atraktivní utkání s kvalitním polským družstvem NMC Górnik Zabrze, v němž působí šestapadesátiletý úspěšný kouč Rastislav Trtík se svým bývalým svěřencem - reprezentačním brankářem Martinem Galiou! Tento zápas bude bez nadsázky ozdobou domácího turnaje, který se stane pravděpodobně poslední generálkou před blížící se mistrovskou sezonou! Zpestřením atraktivního mezinárodního duelu bude několikaminutové poločasové vystoupení starších a mladších žáků! Určitě se máme na co těšit. Nenechte si to ujít!

Jak již bylo výše zmíněno - největším lákadlem pro diváky bude kromě domácího týmu mezinárodní duel s polským družstvem NMC Górnik Zabrze, v němž působí šestapadesátiletý úspěšný kouč Rastislav Trtík s reprezentačním brankářem Martinem Galiou!

Rastislav Trtík 

Rastislav Trtík ze Slovenska se z Tatranu Prešov přesunul severněji a jeho nové působiště je nyní právě v Polsku.
Trtík podepsal smlouvu s prvoligovým klubem Górnik Zabrze, proti němuž jeho bývalí svěřenci z Tatranu Prešov pravidelně nastupovali v přípravných zápasech.
Házenkářský velikán Trtík skončil své úspěšné působení v Prešově po zisku 13. mistrovského titulu v éře samostatnosti. Od sezóny 2017/2018 ho na lavičce zeleno-bílých nahradil chorvatský trenér Slavko Goluža.
Košický rodák má za sebou dvě angažmá v Prešově, se kterým je pětinásobným šampiónem (2009, 2010, 2011, 2016, 2017), přičemž vždy k tomu přidal i triumf v Slovenském poháru!
Impulzivní a zkušenostmi otřískaný trenér působil i v Německu, kde s MT Melsungen postoupil z II. bundesligy mezi elitu, koučoval také HC Emporia Rostock, v Česku se mu poprvé v historii klubu podařilo s Frýdkem-Místkem vybojovat mistrovský titul. Ze zisku zlatých medailí se také mohl radovat v klubu HCB Karviná a vedl i národní tým ČR.

Martin Galia

Hvězda české i světové házené nyní bude stěžovat život střelcům v polské lize, kde bude hájit barvy dresu polského Zabrze. Reprezentační brankář Galia zde podepsal dvou letou smlouvu s roční opcí. První zahraniční angažmá po odchodu z Karviné absolvoval v sezoně 2003-2004 ve švédském Redbergslids, na nějž nedá dopustit. Muž báječných zákroků, čaroděj mezi třemi tyčemi a dlouholetý brankář českého reprezentačního výběru působil poslední tři sezóny v zemi helvétského kříže - Švýcarsku, z toho dvě po vedením současného reprezentačního trenéra Jana Filipa. Před tím si Galia vydobil evropské renomé při devíti létem působení v německých bundesligových týmech Frisch Auf Göppingen, Lemgo, kde vyhrál i evropský Pohár EHF a Grosswallstad.

Na turnaje O pohár PV OS KOVO Tatra Vás zve Patrik Fulnek!

Určitě náš přijdtě všichni podpořit na tradiční turnaj Tatry. Po změně trenéra se chceme prezentovat stylem házené, se kterou má náš současný trenér Luba Veřmiřovský bohaté zkušenosti ze svých zahraničních angažmá. Diváci se setkají s atraktivnější házenou než v předešlých letech a výkony družstva se postupně zvednou. Určitě si také nenechte ujít reprezentačního a bývalého bundesligového brankáře Martina Galiu, kterého budete mít možnost na vlastní oči vidět již v pátek, kdy nás čeká první utkání se špičkovým mančaftem Zabrze!


Autor článku: Martin Petřek