Kopřivnici čeká pikantní derby s rozjetými Hranicemi!

23.11.2017

Extraligové házenkáře Kopřivnice, kteří v minulém týdnu nejprve postupili do čtvrtfinále Českého poháru přes regionálního rivala z Frýdku-Místku a v neděli pak se stejným soupeřem remizovali v devátém kole extraligy 26:26, již tuto sobotu od 18 hodin čeká pikantní domácí derby proti rozjetým Hranicím, které se již tři kola v řadě nesou na vítězné vlně a mají tak o pouhé dva body méně než kopřivničtí házenkáři! Tento duel, který se bude bezesporu těšit skvělé divácké kulise, slibuje velice atraktivní podívanou!

Jinou cestou se hodlali vydat letos v Hranicích. Nervy, které prožívali Cementáŕi při zachraňování extraligové příslušnosti v baráži, už nechtějí opakovat. Naopak si dávali před sezónou vyšší cíle. Rádi by bojovali v divácký atraktivním play-off, čemuž odpovídá i nedávná minulost. Vždyť v předminulém ročníku slavili zisk bronzových medailí.

Co se týká pohybu v kádru tak Libor Horut odešel do Jičína a vedení klubu ukončilo spolupráci s Filipem Hardtem. Jedná se však o jediné odchody. Tým doplnili jednak někteří mladší talentovaní hráči, jiní přišli z Litovle, která z extraligy sestoupila.
Hraničtí házenkáři zažili rozpačitý úvod sezóny, kdy okusili i pocity posledního týmu extraligy. V období reprezentační pauzy se však extraligoví házenkáři Hranic zaměřili na jediný cíl: nachystat se tak, aby vyhráli ve Strakonicích a opustili poslední místo tabulky. To se také povedlo. Házenkáři Hranického Cementu zvítězili 29:23 a na dno po sedmi kolech poslal právě Jihočechy. Na skvělý rozjezd po reprezentační pauze dokázal soubor Libora Hrabala navázat i v domácím prostředí proti pražské Dukle. Házenkáři Hranic totiž úřadujícího mistra přehráli v souboji obran o pět branek 21:16 a odrazili se na deváté místo. Následovalo utkání v Brně, kde svedli Cementáři dramatickou bitvu s vítězným koncem 28:26 a prodloužili svou úspěšnou sérii! Cement vyhrál potřetí v řadě a s osmi body vystoupal na osmé místo. Vůbec poprvé tedy na pozici, zaručující play-off. Navíc má před sebou devítibodovou Duklu s Jičínem a v tomto kole změří síly s našim družstvem, které má bodů deset.
Hraničtí házenkáři tak nabírají rychlost a zřejmě hodně obměněný tým našel svou duši.

Co očekává od sobotního duelu s Hranicemi šéf kopřivnické lavičky Lubomír Veřmiřovský? 

"Po posledním zápase ve Frýdku jsme se celý týden s pokorou intenzívně připravovali na těžké derby s Hranicemi. Čeká nás kvalitní a velmi agresivní obrana 6:0, za kterou je navíc vynikající brankář Pepa Kučerka. Hranice se nesou na vítězné vlně a po třech výhrách v řadě jednoznačně potvrdily svou kvalitu. Je nám jasné, že půjde o velmi těžký a vyrovnaný zápas. Opět chceme garantovat maximální nasazení na palubovce a boj o každý míč celých 60 minut. Chtěl bych požádat všechny naše skvělé fanoušky, aby nás přišli na derby s Hranicemi podpořit, protože vaše podpora je pro nás klíčová. Jste našim osmým hráčem na hřišti a bez Vás je to těžké. Doufáme, že nás v sobotu požene plná hala. 

Chceme aby jste na nás byli hrdí, my na Vás jsme." 

Nezapomeňte! Na sobotním atraktivním derby s Hranicemi budou připravené slosovatelné zpravodaje, balík plný hodnotných cen může být Váš! 

Během domácího utkání s Hranicemi (sobota, 18.00) si budete moct zakoupit klubové bulletiny. Cena jednoho zpravodaje činí symbolických 5 korun a každý z nich bude samozřejmě slosovatelný! 

Šťastný majitel výherního bulletinu bude vylosován o poločase! Věříme, že balík plný hodnotných cen potěší každého z Vás!


Vyostřený souboj kopřivnických a hranických házenkářů, který se bude těšit značné pozornosti, vypukne 25. listopadu od 18.00 hod ve sportovní hale ZŠ E. Zátopka. Všichni víme, o co bojujeme! V sobotu musíme vyvolat požár v hledišti! 

Proto neváhejte a přijďte podpořit kopřivnické házenkáře a pomozte jim v hale vytvořit opět atmosféru pravého PEKLA! 

Jsme jeden tým, My a Vy! 

--
Martin Petřek