Kopřivničtí házenkáři z Plzně body nevezou

04.02.2018

Po více než měsíční zímní reprezentační přestávce se na plné obrátky rozběhla nejvyšší mužská soutěž. Házenkáři Plzně porazili v utkání 14. kola extraligy Kopřivnici 28:26 a v čele tabulky mají po čtvrté výhře v řadě dvoubodový náskok před druhým Zubřím.

Domácí body dokázali udržet házenkáři Plzně a navázali tak na vítěznou vlnu z minulého pohárového víkendu. V první půli sice drželi minimální náskok hostující házenkáři z Kopřivnice, na začátku druhé půle ale domácí otočili ze stavu 14:15 na 17:15. Zdaleka nic ale samozřejmě nebylo rozhodnuto. Domácí sice dlouho drželi tří až čtyřbrankový náskok, Kopřivnice pak ale zápas notně zdramatizovala, když se pět minut před koncem zápasu dotáhla na rozdíl gólu 25:26. Tým Plzně ale už nadějný výsledek neztratil, dvěma brankami pojistili náskok Michal Tonar s Janem Stehlíkem a poslední trefa z ruky Tomáše Mičky už stačila Kopřivnici jen na korekci na konečných 26:28. Plzeň tak stejným poměrem oplatila Kopřivnici zářijovou venkovní porážku. Nejlepším střelcem na straně domácích byl reprezentant Jan Stehlík, za naše družstvo si největší  počet branek připsal Patrik Fulnek.

Nejvíce branek: Stehlík 6, Tonar J. 5, Tonar M. 4, Šafránek 4 - Fulnek 7, Petřík 6/2, Rachač 4. Rozhodčí:Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 0/0 - 2/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 650.

Další extraligové utkání kalendářního roku 2018 čeká kopřivnické házenkáře na palubovce sympaticky se prezentujícího nováčka nejvyšší soutěže, kterým je celek HBC Strakonice 1921. Strakonice po pomalejším rozjezdu přivykli extraligové házené a svými výkony mnohé překvapili. Nový účastník extraligového pelotonu mimo jiné dokázal doma přehrát Brno či Frýdek-Místek, za zmínku jistě stojí i skvělý bod po domácí remíze s mistrovskou Duklou nebo nečekaná výhra v posledním kole se Zubřím.