Kopřivnici čeká domácí zápas s trojnásobným mistrem z posledních čtyřech sezon!

21.09.2017

Nadcházející víkend nám přinese v rámci třetího extraligového kola šestici vzrušujících zápasů, které nepochybně potěší oko každého namlsaného fanouška. Na jeden z nich dojde také v Kopřivnici! Na utkání zve Jan Gřes!

Náročný vstup do letošního ročníku extraligy zažívají extraligoví házenkáři Kopřivnice. V prvním kole je čekal velice ostrý test na půdě ambiciózního Veselí. Kopřivničtí házenkáři však parádně zvládli úvodní partii na Vysočině a v Novém Veselí mohli po výhře 25:23 slavit vítězný vstup do sezony. O týden později pak přišlo dramatické utkání s infarktovým závěrem s bronozvým týmem loňské sezony - Zubřím. Šest stovek diváků sledovalo tuto bitvu s emotivním závěrem, ve kterém měli Kopřivničtí na dosah cenný skalp favorizovaných Valachů! Valaši však předvedli velmi dobrý závěr a gólem ze sedmičky si nakonec zajistili jednobrankové vítězství.

Druhé domácí utkání extraligových házenkářů Kopřivnice bude nepochybně sledováno s velkým zájmem. Na palubovku kopřivnických házenkářů totiž přicestuje účastník poháru EHF a trojnásobný mistr z posledních čtyřech sezon - tým Talent Robstav-M.A.T. Plzeň, kterému žádná kořist prozatím neutekla!

Na konci minulé sezony pustili házenkáři Plzně po třech titulech na trůn pražskou Duklu a museli se spokojit s pozicí vicemistra. Talent Robstav-M.A.T. Plzeň vstoupil do letošní sezony s novým koučem, úspěšného Martina Šetlíka vystřídal na trenérské židli další patriot Michal Tonar, jehož cíle jsou pořád jen ty nejvyšší. Západočeši získali před letošní sezonou reprezentanta Jana Stehlíka, jenž se do Plzně vrátil z angažmá ve francouzském St. Raphaelu, a Jana Chmelíka z pražské Dukly.

A jak si extraligoví házenkáři Plzně prozatím vedou?

O prvním zářijovém víkendu vyřadili v Poháru EHF řeckého mistra Olympiacos SF Pireus, o pouhý týden později poslali autobusem zpátky republikou domů bez bodového zisku Hranice, minulý týden zvládli těžký duel na horké půdě Nového Veselí, nyní čeká rozjetou plzeňskou mašinu utkání v Kopřivnici, v němž bude chtít uspět! Kopřivničtí házenkáři však už několikrát dokázali, že jsou v domácím prostředí velice nepříjemným soupeřem a dokáží se vybičovat k velmi dobrým až nadstandardním výkonům!

Při pohledu na poslední vzájemné zápasy s Plzní je však jasné, že kopřivnické házenkáře ani tentokrát nečeká žádná procházka růžovým sadem. Z posledních dvou vzájemných duelů v Kopřivnici si házenkáři z Plzně připsali na své konto hned dvě výhry. V domácím prostředí plzenští házenkáři taktéž ani jednou nezaváhali a soupeře pokaždé porazili.

Na druhé domácí utkání s Plzní zve fanoušky spojkový palič Jan Gřes!

" V sobotu nás čeká druhý domácí zápas, a to s týmem, který za poslední čtyři roky vyhrál hned třikrát extraligu. Tím týmem je Plzeň. Očekávám velmi složité utkání, do kterého ovšem dáme veškerou naši bojovnost, energii a uděláme vše proto, aby body zůstaly zde, u nás v Kopřivnici. Tímto Vás, naši fanoušci, zvu na tento zápas a věřím, že budete naší pomocnou hnací silou k vytouženému vítězství v tomto těžkém, avšak ne nemožném duelu proti vicemistrům republiky. Věřím, že tam budete s námi!"

Z výše uvedeného vyplývá, že nás čeká další velmi těžký protivník! Přijdtě se za námi v sobotu na halu podívat a povzbudit nás! V sobotu musíme vyvolat požár v hledišti! Všichni víme, o co bojujeme, navíc Plzni máme co vracet! Při velice těžkém duelu ale potřebujeme osmého hráče na hřišti a tím jste vy fanoušci se svou bouřlivou podporou! JSME JEDEN TÝM, MY A VY!