Kopřivnici čeká atraktivní televizní duel s házenkáři jičínského Ronalu!

28.11.2017

11. kolo nejvyšší tuzemské házenkářské soutěže odstartuje atraktivní televizní duel mezi házenkáři jičínského Ronalu a Kopřivnicí! Přímý přenos bude vysílat v 19:20 kanál ČT Sport.

I přes nepříznivé výsledky Jičína z posledních třech extraligových kol bude soubor Lubomíra Veřmiřovského zajíždět na palubovku týmu, kde se body vždy získávaly velice těžce. V extralize není lehkých soupeřů. Tuto větu si můžeme opakovat každý týden a platí to i v případě dalšího našeho zápasu s nepříjemným Jičínem, který se obzvlášť v domácím prostředí dokáže vybičovat k velmi dobrým až nadstandardním výkonům.

Přes letní pauzu se v kádru Jičína udály velké změny. Tou největší je změna trenérské dvojice. Petra Babáka nahradil od nové sezony u kormidla HBC Ronal Jičín Petr Mašát. Jedná se o bývalého házenkáře, který jičínské poměry poznal během několika sezon, které v celku z Českého ráje strávil. Před sezonou došlo v týmu z Rumcajsova města také k několika změnám z pohledu hráčského kádru. Z Hranic přestoupil zkušený Libor Horut. Brankáře doplnil Marek Štefanič, loňský dorostenec, který přišel na hostování z pražské Dukly. Do kádru přibyli také někteří mladí talentovaní odchovanci jičínské házené - Štěpán Drbohlav nebo Matěj Šolc. Vedení klubu se také v létě podařilo do zdárného konce dotáhnout přestup polského hráče, kterým je Mateusz Wolski, jenž může hrát na postu střední i levé spojky, Mateusz Wolski se stal prvním zahraničním hráčem v historii jičínské házené, kde přestoupil z polského špičkového týmu Zaglebie Lubin.

Jičínští házenkáři po velice slibných výsledcích, kdy si například připsali cenný skalp v podobě vítězství nad týmem pražské Dukly a Plzně, potřetí v řadě v extralize padli a po předminulém kole znovu o devět branek. Po domácí ztrátě s Lovosicemi (20:29) Jičín nestačil na Frýdek-Místek, kde prohrál 22:31.
Házenkáři Jičína se v posledním kole vydali odčinit domácí porážku s Lovosicemi na palubovku Frýdku-Místku. Jenže to se nepodařilo. Ve druhém dějství totiž domácí duel ovládli a nakonec slavili vysokou výhru o devět branek - 31:22. Házenkáři jičínského Ronalu se tak po sérii tří proher v řadě propadli na deváté místo v tabulce. Na svém kontě mají aktuálně devět bodů. Ve čtvrtečním utkání by tak Jičín potřeboval body jako sůl a určitě mu hlad po vítězství chybět nebude! Nutno podotknout, že i přes nepříznivé výsledky se Jičínu podařilo před čtrnácti dny na domácí palubovce porazit Duklu Praha a postoupit do čtvrtfinále Českého poháru.

Nejlepšími střelci Jičína jsou zatím Radek Král (43 branek) a David Krahulec (38 branek), ale střelecká síla soupeře je rozložena na více hráčů. Opory mají jičínští na postu brankáře, kterým je Filip Veverka, zpět po zranění se již vrátil také David Machalický, který byl jedním ze strůjců vítězství Jičína proti Plzni. 

A jakou bilanci máme s Jičínem z poslední sezony? 

Házenkáři od pohádkového lesa Řáholce jsou soupeřem, se kterým máme co napravovat! Kopřivnice s Jičínem v loňské sezóně 2016/2017 dvakrát prohrála, takže úkol čtvrtečního dne je zcela jasný - zkorigovat nelichotivou bilanci z posledních vzájemných střetnutí! 

Držte nám na dálku palce a to buď sledováním zápasu prostřednictvím přímého televizního vysílání na kanále ČT Sport nebo díky textovému přenosu na portále onlajny.com. Budeme vás potřebovat! Jsme jeden tým, My a Vy!