Kopřivnici čeká atraktivní moravskoslezské derby s Baníkem Karviná!

28.09.2020

Netradičně ve středu bude kopřivnická hala ZŠ Emila Zátopka svědkem vzrušujícího střetnutí. 

Čtvrté kolo STRABAG Rail extraligy totiž nabídne jednu speciální lahůdku, a to atraktivní souboj dvou tradičních moravskoslezských rivalů, který se odehraje v přímém vysílání před kamerami České televize. Kopřivničtí házenkáři v něm vyzvou legendární Baník Karviná. Vzájemné zápasy Kopřivnice a Karviné neodmyslitelně patří k ozdobě kola! 

Několikanásobný český mistr se v letošní sezoně opět netají ambicemi dosáhnout na jednu z extraligových medailí. A v táboru jednoho z nejslavnějších českých házenkářských klubů aktuálně nemůžou být spokojenější. Tým, který od nové sezony vede v roli hlavního kouče někdejší opora mužstva Michal Brůna (synovec legendárního Františka Brůny), vévodí s bilancí tří zápasů a třech výher průběžnému pořadí!

Házenkáři KH ISMM Kopřivnice si v posledním kole vyšlápli na posledního korunovaného mistra z Plzně, na jehož palubovce oslavili po skvělém výkonu nesmírně cennou výhru 34:32. Kopřivnice je po třech kolech třetí za druhou Plzní a první Karvinou. Na kontě má po dvou výhrách v řadě čtyři body, kromě Plzně totiž dokázali svěřenci trenéra Lubomíra Veřmířovského porazit ještě silné Brno, které do svých řad přivedlo před sezónou nejvíce posil. 

Ve středu se tak můžeme těšit na pikantní souboj aktuálně dvou celků z vedoucího tria extraligy! 

Přijďte ve středu podpořit naše hráče a užít si atmosféru pravého derby dvou tradičních rivalů! Pouze Vás chceme poprosit, abyste si s sebou na zápas nezapomněli vzít roušku! Děkujeme za pochopení!

Video pozvánka!

Předzápasové ohlasy


Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Čeká nás regionální derby před televizními obrazovkami, které by mohlo být reklamou na házenou. Karviná má výborný tým, který doplnila o skvěle hrajícího Patzela a zkušeného Slávu Mlotka. Je to kompletní mančaft se skvělými pivoty, brankáři, takže opět tým evropského formátu. My se na Karvinou připravíme, i když se jí v poslední době na naši palubovce daří. Myslím si, že to bude agresivní derby a uvidíme, jestli budou moct být diváci. Pokusíme se pro úspěch udělat maximum a zápas odbojovat."


Martin Střelec, křídlo KH ISMM Kopřivnice: "V dalším utkání přivítáme na domácí půdě silnou Karvinou, která v dosavadních odehraných zápasech dokazuje, že bude patřit zase mezi jasné aspiranty na medailové pozice. Budeme se muset pečlivě připravit na agresivní obranu s rychlým přechodem do útoku. My se musíme koncentrovat na naši hru a vyvarovat se zbytečným chybám, které by mohla Karviná jednoduše trestat a navázat tak na body dovezené z Plzně."