Můj dům, můj hrad. Kopřivnice zvládla důležitý zápas s Novým Veselím

08.03.2021

Kopřivničtí házenkáři splnili na domácí půdě roli papírového favorita a z duelu s Novým Veselím berou dva veledůležité body. 


Lepší vstup do utkání měli hosté, kteří po sedmi minutách hry vedli o čtyři branky 1:5. Domácí se však probrali a do šaten se odcházelo za těsného vedení hostujícího celku 15:16. Ve druhém poločase domácí výrazně zlepšili svůj výkon a Novému Veselí dovolili vstřelit první branku až ve čtyřicáté minutě. Hosté postupně ztráceli ve skóre víc a víc. Nakonec zápas skončil poměrně jasným rozdílem pěti branek 32:27. Díky vítězství Kopřivničtí drží o bod osmou příčku před dotírajícím Brnem, které dvě kola před koncem základní části vyhrálo v Jičíně.

Pozápasové ohlasy:

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: "My jsme do dnešního zápasu dobře vstoupili. Ze začátku se nám totiž dařilo držet kopřivnický rychlý útok trošku na uzdě, také nám fungovala obrana a díky tomu jsme si vypracovali až čtyřbrankový náskok. Postupně jsme ale ztratili tlak v útoku, což vyústilo ve vlnu kopřivnických rychlých útoků. V průběhu první půle jsme se ještě drželi, ale postupně se to začalo překlápět na stranu Kopřivnice. Na začátku druhé půle jsme měli úplný výpadek, čehož Kopřivnice využila a odskočila. Rychlých útoků bylo údajně devatenáct, což je strašné číslo. Něco takového si prostě nemůžeme dovolit a byl to dnes velký problém celého zápasu."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: "S výsledkem jsme určitě spokojení a hlavně jsme moc šťastní, že jsme tento důležitý zápas zvládli. Já jsem hrozně moc rád, že jsme se dokázali zvednout z té deky, kterou jsme na sobě měli, což byl náš jasný cíl. S klukama jsme si řekli, že pokud to dokážeme, tak to budeme mít na celý život. Také jsem rád, že třeba rychlý přechod, který už měsíc trénujeme, nese své ovoce. Jde to zkrátka vidět a ta házená je mnohem dynamičtější a hezčí, takže za to klobouk dolů. Dneska nám perfektně bránila obrana, za kterou skvěle chytal Ignasi, který dokázal rychle rozehrávat balóny do rychlých útoků. Za mě ještě jednou klobouk dolů a teď máme čtrnáct dní na to, abychom se připravili na další playofový zápas s Hranicemi."

Martin Střelec, křídlo KH ISMM Kopřivnice: "My jsme strašně moc rádi, že se nám konečně daří, protože začátek nového roku nebyl úplně ideální. V posledních třech týdnech jde ale vidět, že naše hra už je úplně o něčem jiném. Co se týká dnešního zápasu, tak ten nám ze začátku úplně nevyšel. Druhý poločas už byl ale úplně jiný. Projevilo se naše zrychlení hry, dobrá obrana a výborný výkon v bráně předvedl Ignasi. Jsme rádi, že jsme vyhráli, protože tento zápas byl velmi důležitý. Tyto body nám pomohou k postupu do play-off."