Kopřivnice zvládla infarktový závěr a doma přetlačila Brno

21.02.2023

Kopřivnice ukončila sérii proher a v klíčovém souboji zdolala Brno

Po povedeném vstupu do utkání vedla Kopřivnice ve 28. minutě zásluhou Bukovského již 15:10. Ve druhém poločase se sice hostům dařilo náskok postupně snižovat a v 54. minutě dokonce vyrovnali díky brance Sekuliće na 24:24. V čase 58:13 ale zaznamenal poslední a rozhodující branku v zápase Radek Doležel, pro něhož to byla vůbec první branka v zápase. Ve zbytku utkání si již Kopřivnice nejtěsnější náskok pohlídala. Kopřivnice přeskočila Kénik v tabulce a aktuálně ji patří 8. místo, které zaručuje účast ve čtvrtfinále divácky atraktivního play-off. Královo Pole je hned za Kopřivnicí na 9. příčce se ztrátou jednoho bodu. Kopřivnice se navíc odpoutala od Zubří, které by za současné situace do play-off nepostoupilo.

Ohlasy:

Vojtěch Drápela, odpovědný vedoucí SKKP Handball Brno: "Gratuluju domácím k vítězství a dále je to za mě bez komentáře."

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Za gratulaci děkujeme. My jsme šli do toho utkání s tím, že pokud chceme pomýšlet na play-off, tak musíme zvítězit. Myslím si, že jsme celý první poločas hráli dobře v obraně a obstojně v útoku. Tím jsme si vytvořili nějaký náskok. Přesto, že jsme na některé věci upozorňovali, tak ve druhém poločase jsme možná ukvapeně o ten náskok přišli. V infarktovém závěru jsme ho ale obhájili a zvítězili jsme. Body máme a to je pro nás důležité."

Bohumil Pšenica, brankář KH ISMM Kopřivnice: "Taky děkuji za gratulaci. Pro nás to bylo klíčové utkání ve hře o play-off. Na konci už to bylo trochu vabank, ale myslím si, že jsme byli o něco lépe připravení než soupeř. Věděli jsme, že to je víceméně o Kocichovi se Sekulićem, což se nám relativně podařilo ubránit. Pro nás je to nesmírně cenné vítězství, protože jsme nadále ve hře o play-off."

KH ISMM KOPŘIVNICE - SKKP HANDBALL BRNO 26:25 (15:11)  

Nejvíce branek: Čadra 6, Bukovský 6, Střelec 5 - Kocich 8, Živanov 6, Sekulić 4 Rozhodčí: Pavel Friedel - Tomáš Kučerka Sedmimetrové hody: 5/5 - 4/4 Vyloučení: 3:5