Kopřivnice zahájila přípravu

23.07.2017

Kopřivnice zahájila přípravu na novou extraligovou sezonu s novou dvojicí trenérů

S jednou novou tváří, pivotem Tomášem Mrázem, a novou trenérskou dvojicí Lubomír Veřmiřovský a Jiří Gřes ml. vstoupili ve čtvrtém červencovém týdnu do přípravy na další extraligovou sezonu házenkáři KH Kopřivnice.

Zvláště pro šestatřicetiletého Gřese je přesun z palubovky na lavičku po více než čtvrtstoletí velkou změnou. "Nechtěl jsem skončit úplně a není mi jedno, jak to tady v klubu funguje. S klukama jsem byl pořád v kontaktu a chtěl jsem pomoct," vysvětlil, proč po kariéře hráče přistoupil na trenérskou kariéru a zároveň se stal na konci června i funkcionářem kopřivnického klubu. "Chceme udělat vše proto, ať se kopřivnická házená zvedne, ať se pohne kupředu."

Podle Veřmiřovského, jenž se stal hlavním trenérem, by kádr extraligového celku měl zůstat prakticky beze změn. Na prvním tréninku se hlásilo 20 hráčů, i s dvoumetrovým pivotem Mrázem z Hranic. "Je to hráč, který má velký potenciál," věří Veřmiřovský s tím, že klub ještě jedná o dalších dvou posilách a prozradil, že jedna z nich by měla zaplnit dlouhodobě bolavé místo na pravé spojce. "Cílem bude konsolidovat tým i klub a udržet se v extralize," doplnil nový vládce lavičky.

Zatímco Veřmiřovský má mít na starost taktickou přípravu a nácvik útoků, Gřes jako asistent bude dohlížet na obrannou fázi mužstva. "Myslím, že to bude klapat. Hráli jsme spolu a teď už vedle sebe nějakou dobu jsme," poukázal Gřes s tím, že tím, kdo bude řídit tréninky i zápasy bude Veřmiřovský.

Prvních 14 dnů přípravy chce nový trenérský tandem věnovat nabírání fyzické kondice. Od srpna by už pak měli kopřivničtí házenkáři trénovat s míčem v hale, kde "do nich" chce Veřmiřovský dostat obranné i útočné systémy. Přípravné zápasy chce hrát spíše s vyrovnanými nebo slabšími týmy. "Protože potřebujeme to, co se budeme učit na palubovce, dostat do praxe. Ať si to kluci uvědomí a naučí se to hrát na slabších soupeřích," vysvětlil a dodal, že vrcholem přípravy pak bude tradiční domácí mezinárodní turnaj O pohár Tatry. Uskuteční se dva týdny před startem extraligy, v pátek 25. a sobotu 26. srpna, a jedním ze soupeřů Kopřivnice by na něm měl být polský celek Górnik Zabrze. Ten vede Rastislav Trtík a mezi jeho svěřence patří i exkarvinští hráči Martin Galia a Lukáš Frančík.