Kopřivnice vyloupila Jičín a zahraje si o páté místo!

25.04.2021

Kopřivničtí házenkáři zvítězili v odvetném utkání v Jičíně 34:31 a budou bojovat o páté místo v extralize.

Atraktivní podívanou plnou emocí na obou stranách dnes přineslo odvetné utkání mezi Jičínem a Kopřivnicí. Od úvodního hvizdu bylo jasné, že se bude jednat o vyrovnané utkání, ve kterém si týmy nedají nic zadarmo. Zatímco domácí celek brankově táhla především trojice Freiberg, Kastner a Šulc, na straně Kopřivnice pak tradičně řádil Patrik Fulnek, dařilo se i Marku Bukovskému nebo Janu Gřesovi. Výsledkem bylo poločasové vedení Kopřivnice poměrem 16:14. Vyrovnaná bitva pokračovala po změně stran. Drobná komplikace však pro Kopřivnici přišla v 35. minutě, když viděl za zákrok na Šulce červenou Petřík. I přesto dokázali kopřivničtí házenkáři dovézt utkání do vítězného konce, Kopřivnice oslavila vítězství 34:31.

"Do dnešního utkání jsme chtěli jít rozhodně s bojovností, protože s Jičínem to jsou vždy vyhrocené zápasy. Já si je osobně vždy velmi užívám, protože mám rád, když jsou zápasy nahecované. Bojovnost jsme dnes určitě splnili. Čekali jsme, že Jičín bude hrát tvrdou obranu, v útoku kříže, ale my jsme rozhodně splnili to, co jsme dnes chtěli," řekl k utkání Patrik Fulnek.

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice, potvrdil Fulnekova slova: "Zápasy mezi Jičínem a Kopřivnicí jsou vždy tvrdší a i dnes se to potvrdilo. Dnes nám pomohla lehká změna taktiky, kdy jsme do hry zapojili variantu 7-6, která nám vyšla a pomohla."

"Chtěl bych pogratulovat Kopřivnici k dnešní výhře a k postupu do bojů o páté místo. My jsme dnešní utkání bohužel nezvládli, ačkoliv bylo vyrovnané. Měli jsme v něm možnost Kopřivnici odskočit, poté jsme museli dotahovat manko. Bohužel jsme nevyužili všech našich možností a v momentě, kdy se zápas lámal, byla chytřejší a šťastnější Kopřivnice. V prvním poločase jsme udělali mnoho technických chyb a v utkání jsme měli hodně vyloučení, což se na celkovém výsledku také promítlo," mrzelo po zápase trenéra domácích Petra Mašáta a Michal Naimann jej ještě doplnil: "V dnešním utkání, a to především v prvním poločase, nás srážely technické chyby a také velký počet vyloučení. To nás stálo dobrý výsledek. Teď v nás převládá zklamání, protože ve vzájemných duelech s Kopřivnicí máme dvě výhry, jednu remízu a ten nejdůležitější zápas jsme si prohráli sami. Teď nám nezbývá nic jiného, než vyhrát v soubojích o sedmé místo jako taková malá útěcha."

HBC Ronal Jičín - KH ISMM Kopřivnice 31:34 (14:16)

Nejvíce branek: Šulc 5, Kastner 4, Freiberg 4/1 - Fulnek 9/4, Gřes 6, Střelec 5. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 2/2 - 6/6. Vyloučení: 6:4. ČK: Petřík (KOP)