Oslabená Kopřivnice bojovala a přivezla z Veselí oba body

21.04.2023

Sedmým kolem pokračovalo play-out, ve kterém se Kopřivnice radovala z výhry nad Novým Veselím.

Takhle se bojuje o body! Kopřivničtí házenkáři i v hodně okleštěné sestavě zvítězili na horké půdě Nového Veselí a stoprocentně bodovali již potřetí za sebou! 

Po většinu času prvního poločasu byli ve vedení kopřivničtí házenkáři, Nové Veselí však dokázalo odpovídat a do šaten se nakonec odcházelo za nerozhodného stavu, oba celky vstřelily shodně po jedenácti brankách. Druhé dějství začali lépe domácí, když ve 34. minutě zvyšoval vedení Sokola na 15:11 Robert Halíček, jenže už o dalších 6 minut později bylo srovnáno (16:16)! Kopřivnice dokázala skvěle zmobilizovat síly, vrátit se do zápasu a následně překlopit misky vah na svou stranu, kdy si znovu vybudovala náskok, který udržela až do samotného závěru a překvapila tak Nové Veselí, odkud se body vozí jen velmi obtížně. Kopřivničtí v rozmezí necelých dvou měsíců porazili Nové Veselí již potřetí. Poprvé to bylo ve 24. kole základní části a nyní dvakrát v play-out. Kopřivnice se osamostatnila na čele tabulky play-out a navíc má oproti Novému Veselí zápas k dobru. Nejlepšími střelci utkání se stali Robert Halíček a Marek Bukovský. Dokázali vstřelit po šesti brankách do sítě soupeře. 

Pozápasové ohlasy:
Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí:
"Gratuluji Kopřivnici k vítězství. Myslím, že ho dosáhli možná díky větším zkušenostem v útoku. Dokázali hrát ve spoustě momentech chytře, natáhnout útok, což asi potřebovali. My jsme už od úvodu zápasu dávali většinu gólů z rychlých útoků a ve druhém poločase se to soupeři podařilo rozbít. My jsme pak nedokázali dávat rychlé góly, až na začátek druhého poločasu, kdy jsme se dokázali z rychlých útoků prosadit. Tam to ještě fungovalo. Bohužel postupně jsme končili skoro každou obranu v pasivitě, dostali jsme gól a nedokázali jsme potom být v útoku tak efektivní. Nedali jsme strašně moc šancí, bylo to přes 20 ran, což je strašně moc abychom mohli pomýšlet na vítězství. Z toho se musíme poučit. Hráči na sobě musí tvrdě pracovat, aby byli v koncovce lepší. Tentokrát to totiž v mnoha případech ani nebylo o gólmanovi, ale o našem špatném řešení dané situace. To se prostě musí posunout. Náš tým je mladý a doufám, že tyto zkušenosti z play-out mu pomůžou a příští rok tyto situace budeme zvládat lépe."

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Za mě to byl oboustranně bojovný zápas, což mě určitě potěšilo, protože jsme ukázali, že se soutěž jenom nedohrává, jak by si teoreticky mohli někteří myslet. Co se týče našeho týmu, tak mám jen slova chvály. Přijeli jsme v hodně okleštěné sestavě, bohužel dohráváme závěr sezony doopravdy v pár lidech, trápí nás hodně zranění. Kluci zabojovali, zvládli to a můžu je jen pochválit. Zbývá nám ještě pár zápasů, které doufám zvládneme v podobném duchu."

TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ – KH ISMM KOPŘIVNICE 23:26 (11:11) 
Nejvíce branek: Halíček 6, Tomášek 4, D. Flajsar 3 – Bukovský 6, Střelec 4, Zima 4
Rozhodčí: Lukáš Moravec – Martin Tůma
Sedmimetrové hody: 3/0 – 5/4
Vyloučení: 5:3