Kopřivnice udělala veledůležitý krok k play-off!

26.02.2023

Takhle se bojuje o play-off! Kopřivnice v důležitém souboji přehrála Nové Veselí

Kopřivnice potřebovala bitvu s Novým Veselím nutně vyhrát a podle toho také přistoupila do začátku zápasu! Po skvělém nástupu a brance Jaromíra Petříka ve 14. minutě už vedla 8:3. Dvě minuty před koncem poločasu vedli domácí dokonce 19:12, soupeři se ale v závěru podařilo snížit na poločasových 19:14. Ve druhém poločase se zdálo, že se Sokol nadechuje k obratu, ale povedlo se mu pouze snížit ve 42. minutě zásluhou Adama Tomáška na 20:23. Domácí následně znovu šlápli na plyn a svému soupeři definitivně odskočili. Po fantastickém výkonu a výhře o sedm branek si navíc zajistili lepší vzájemný zápas, který rozhoduje v případě rovnosti bodů. Největší podíl na úspěchu Kopřivnice měl Martin Střelec, jenž zaznamenal hned 11 branek. V součtu s minulým zápasem zatížil levý křídelník konto soupeřů 23 brankami a tímto počinem hodně přiblížil svůj tým k postupu mezi nejlepší osmičku. Kopřivnice se dotáhla v tabulce na Nové Veselí a oba týmy mají shodně 23 bodů. Na aktuálně první tým, který by skončil za branami play-off, což je Zubří, mají náskok čtyř bodů. Kopřivnice má skvěle nakročeno k postupu, ale ještě ho nemá jistý.

Pozápasové ohlasy:


Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: "Nejprve bych chtěl pogratulovat domácím, kteří dnes předvedli dobrý výkon a vítězství si jednoznačně zasloužili. Dneska jsme vůbec nedosáhli té úrovně, na kterou máme. Byli jsme strašně špatní v obraně, nedokázali jsme být kompaktní a když už jsme se dostali do souboje jeden na jednoho, tak jsme ho většinou prohráli. Nedokázali jsme se opřít jeden o druhého a dělali špatné rozhodnutí. S tím souviselo, že jsme neměli dobrý přechod do útoku. Soupeř si pak vybudoval nějaký náskok, který mu dal klid. Náš postupný útok hlavně v první půli byl strašně čitelný. Hrozně jednoduše jsme hráli a myslím si, že pro Kopřivnici pak nebyl problém ubránit. Dostávali jsme se ke střelbám z těžkých pozic, kdy jsme měli minimální úspěšnost střelby. Do toho zápasu jsme se vraceli jenom tím, že jsme dokázali dát góly z rychlých útoků, kterých jsme dali relativně dost, ale stejně tak jsme jich hodně obdrželi, takže dneska jsme neměli šanci na úspěch."

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Děkuji za gratulaci k vítězství. Mi se až na malé výjimky hodnotí domácí utkání celkem dobře, protože naše výkony doma a venku jsou bohužel trošku rozdílné, ale dneska každopádně výborné utkání. Z naší strany dnes byla velká bojovnost, nasazení, dodržovali jsme taktické pokyny a střelecky jsme se prosazovali. Až na kratičký výpadek na začátku druhého poločasu, kdy se Veselí dotáhlo na rozdíl tří branek, jsme dnes celou dobu tahali za delší konec provazu a zvládli jsme souboj s Veselím o postup do play-off. Stejně jako soupeře nás ale čekají ještě dvě kola, takže zajímavé to ještě určitě bude až do konce."

KH ISMM KOPŘIVNICE - TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ 36:29 (19:14) 
Nejvíce branek: Střelec 11, Polcar 7, Brito Benítez 7 - J. Flajsar 5, Halíček 5, Tomášek 5
Rozhodčí: Václav Horáček - Jiří Novotný
Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/2
Vyloučení: 6:6