Kopřivnice srazila Jičín a posunula se na příčky zaručující play-off!

06.10.2022

Házenkáři Kopřivnice porazili ve středečním zápase 7. kola extraligy Jičín 27:21 a prodloužili šňůru domácích vítězství na třetí v řadě!

Kopřivnice s Jičínem vstupovaly do utkání se stejným počtem bodů. První poločas přinesl vyrovnanou házenou a minimální brankový náskok pro oba celky. Čtyři minuty před koncem po gólu Davida Lefana domácí vedli o dva góly a mohli jít do kabin s vedením, jenže Jičín minutu před koncem vyrovnal a do šaten se šlo za nerozhodného stavu 12:12.

První patnáctiminutovka druhého dějství byla kopií prvního poločasu, kdy si ani jeden z celků nedokázal vypracovat výraznější náskok. Rozhodující moment přišel v úseku hry mezi 46. a 52. minutou, kdy Kopřivnice šlapala jako dobře namazaný stroj, dominovala na hřišti a dostala se do pětibrankového trháku. Jičín po střeleckém půstu reagoval odechovým časem, ale ten už hostům nepomohl, vybudovaný náskok Kopřivnice úspěšně uhájila až do konce utkání. V bráně se ve středečním utkání zaskvěl výborně chytající Bob Pšenica, který soupeři ve druhé půli povolil pouhých devět branek. Domácí zaslouženě zvítězili ve své hale 27:21 a posunuli se na příčky zaručující play-off.

Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Dnešní body jsou opravdu vydřené, protože v prvním poločase jsme nepředváděli nejlepší házenou. Obrana nebyla špatná, dvanáct branek není mnoho, ale v útoku jsme hráli pomalu, zakřiknutě a bez razance. Ve druhé půli jsme dokázali ještě zlepšit obranu, což potvrzuje devět obdržených branek. Efektivnější byl z naší strany i útok a bránu navíc zavřel výborně chytající Bob Pšenica. Pro nás dnes důležité vítězství, které bylo vydřené, ale určitě zasloužené."

Nejvíce branek: Ježek a Musálek po 6, Zima a Polcar po 4 - J. Dolejší 4, Hlipala, Drbohlav a A. Dolejší po 3. Rozhodčí: Pluhař, Suchánek. Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/1. Vyloučení: 5:4.