Kopřivnice slaví první výhru v sezoně!

18.09.2022

Házenkáři Kopřivnice zvládli sobotní utkání 3. kola extraligy s Hranicemi, které porazili 34:26 a připsali si premiérové vítězství v sezoně.

Výběr Aleše Chrastiny udával od úvodních minut směr utkání, a když se k tomu přidaly zákroky skvěle chytajícího Pšenici, vedla Kopřivnice po osmi minutách hry 5:1, což donutilo hostující lavičku reagovat oddechovým časem, ten ale hostům příliš nepomohl. Hraničtí se sice po brance Andrše dostali ve dvacáté minutě na rozdíl dvou tref, více však Kopřivnice podporovaná bouřlivou kulisou domácích fanoušků nepovolila a do druhého dějství si nakonec přenesla sedmibrankový náskok 17:10. Ve druhém poločase domácí pokračovali v nastaveném tempu hry, nepřipustili žádné drama a nakonec oslavili zaslouženou výhru 34:26.

Ohlasy po utkání:


Aleš Chrastina, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Já jsem samozřejmě rád za body a za bojovnost, protože po tom minulém nepovedeném utkání ve Strakonicích byl náš největší cíl, abychom se naladili na tu strunu, kdy jsme schopni na tom hřišti nechat i život a bojovat jeden za druhého. Myslím si, že jsme dnes dobře bránili. Výborně chytal Bob Pšenica, který místama i zavřel bránu a my se z toho dostávali do rychlých útoků. Myslím si, že tím jsme Hranice v prvním poločase stoprocentně přehráli. Ve druhém poločase jsme trošičku polevili v obraně, protože už jsme se nedostávali do těch rychlých útoků. Naopak hosté oproti prvnímu poločasu něco navíc proměnili a tím se utkání zdramatizovalo. Nicméně bojovností, nasazením a tentokrát i disciplínou jsme zápas dotáhli do vítězného konce."

Radim Brož, trenér TJ Cement Hranice: "Já bych chtěl hlavně Kopřivnici pogratulovat k dnešnímu vítězství. Myslím si, že bylo zasloužené. My budeme asi hrát už jenom druhé poločasy, kdyby jsme hráli druhé poločasy, tak asi nějaké body máme. Je to problém, který se táhne od přípravy, takže musíme najít příčinu toho, proč nám první poločasy nejdou. Určitě si na to musíme s týmem důkladně sednout. To utkání za mě jednoznačně rozhodla produktivita naší střelby, která byla z levého křídla katastrofální. V proměňování šancí byl opravdu rozdíl. Když jsme ve druhém poločase začali proměňovat, tak se tím utkání trochu zdramatizovalo, ale samozřejmě ten náskok bylo už těžké stáhnout. Potom stačí jedna nebo dvě chyby a takové družstvo, jako je Kopřivnice, si to už se svými hráči dokáže pohlídat. My jsme si řekli, že ten druhý poločas chceme vyhrát, což se nám úplně nepodařilo, ale s tou druhou půlí jsem relativně spokojený, to už se ale opakuji po každém zápase. Musíme přijít na to, kde je ta chyba."  

Kopřivnice - Hranice 34:26 (17:10)

Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/3. Vyloučení: 4:5. Diváci: 215.

Kopřivnice: Pšenica, Žingor, Černota - Střelec 6/2, Ježek 2, Ošmera 4, Zima 1, Gřeš 6, Kancel, Petřík, Polcar 5, Brito 4, Musálek 2/1, Lefan 2, Bukovský 2. Trenér: Chrastina.

Nejvíce branek Hranic: Halama 7, Piwko 6, Dořičák 3.