Kopřivnice se chystá odčinit ztrátu z Nového Veselí, doma má Lovosice

18.11.2020

STRABAG Rail Extraliga házené začíná po nucené pauze znovu nabírat tempo. Házenkáři Kopřivnice se už v sobotu představí ve svém druhém utkání. Po remíze na palubovce Nového Veselí budou chtít svěřenci trenéra Lubomíra Veřmiřovského naplno bodovat.   

Do cesty se Kopřivnickým postaví Lovosice, které první zápas po restartu nezvládly. Doma se Zubřím prohrály 32:39. "Do Lovosic přišli noví zahraniční hráči, prezentovali se dobrou hrou. To, že ztratili body, pro nás není žádná výhoda, naopak to u nás budou chtít napravit, my vlastně budeme chtít udělat to samé. Na zápas se dobře připravíme, podíváme se na videa a na palubovce necháme vše. Bez toho nemůžeme vyhrát," uvědomoval si hned po utkání v Novém Veselí jeden z klíčových hráčů Kopřivnice Marek Bukovský. 

Papírovým favoritem zápasu, který začíná v sobotních 16 hodin, bude domácí Kopřivnice. Ta je v tabulce na třetím místě za vedoucí Karvinou a Jičínem, Lovosicím v tabulce patří příčka osmá.

"Lovosice jsou silné zejména v útočné fázi, což dokazuje i to, že ve většině zápasů daly přes třicet gólů," upozorňuje na klubovém Facebooku kopřivnického klubu dvacetiletá spojka Jan Polcar. "Nečeká nás v sobotu nic lehkého, soupeř se bude snažit napravit domácí prohru se Zubřím, my se zase budeme chtít dostat na vítěznou vlnu a odčinit ztrátu bodu z Veselí. Věřím, že když navážeme na výkony, které jsme předváděli před nucenou pauzou, zůstanou body doma," přeje si mladý házenkář.

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice, uznal kvalitní sestavu Lovosic, zároveň ví, že jeho vlastní silný tým je v koronakrizi oslaben. "Lovosice doplnily před sezónou kádr a netajily se vysokými ambicemi, kterých chtějí letos dosáhnout. Myslím si, že tento tým na horní příčky tabulky určitě má, protože je velice dobře poskládaný zkušenostmi i mládím, takže nás čeká velice těžký soupeř. My jsme minulý týden přišli o šest hráčů, kteří byli pozitivně testovaní na Covid. Tito hráči nám budou chybět i nyní a navíc nás čeká další testování, což znamená, že do poslední chvíle vůbec nevíme, s jakou sestavou do zápasu nastoupíme, takže je před námi těžký zápas i komplikovaná příprava na něj," ví Veřmiřovský.