Kopřivnice převálcovala v odvetě Lovosice. Na postup to však nestačilo

02.05.2022

Kopřivnice se na palubovce Lovců blýskla parádním výkonem a zvítězila o osm branek. Kvůli vyššímu počtu vstřelených branek na hřišti soupeře však postoupili do bojů o pátou příčku Lovci.

V samotném úvodu nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo odehrát jakékoliv drama, protože se Lovosice ujaly vedení 3:0 a v 17. minutě utkání navýšil na 12:7 z rychlého útoku Stach. V tento moment se lovosický stroj zadrhl a nedokázal 9 minut vstřelit branku a mezitím získali kontrolu nad utkáním kopřivničtí házenkáři a poločas skončil 16:18.

Ve druhém poločase byli Lovci v útočné fázi nepřesní a vyloženě bezzubí. Kopřivnice postupně a velmi snadno navyšovala náskok a Lovosice poprvé skórovaly až ve 40. minutě utkání, když se prosadil Kupa a snížil na 17:26, což už byl stav, který do dalšího kola posouval naše družstvo. Domácí se v posledních 10 minutách utkání dokázali trochu vzpamatovat a umazali náskok na 8 branek a díky většímu počtu vstřelených branek na hřišti soupeře postoupili.

"Utkání by se mi určitě hodnotilo dobře, ale tady jde o sérii, kterou jsme prohráli na domácím hřišti, kde nám vázla kombinace. I přesto všechno jsme tady dneska měli šanci být úspěšnějším týmem. Bohužel se nám v závěru nepodařilo proměnit některé šance, jako třeba dvě sedmičky," komentoval kouč Kopřivnice Aleš Chrastina.

Domácí utkání mrzelo i spojku Zdenka Čadru "Mrzí nás první domácí utkání, protože tam jsme si to prohráli. Lovosice nás podruhé rozhodně podcenily, ale oproti prvnímu zápasu nám fungovala dobře obrana. Dokázali jsme proměňovat své šance, jen škoda těch dvou nedaných sedmiček v závěru utkání."

Na druhé straně byly smíšené pocity, radost z postupu, ale nespokojenost s hrou. "Takovou házenou, jako jsme předvedli, se určitě prezentovat nechceme. My jsme se na to připravovali, i když jsme viděli, že Kopřivnice přijela v okleštěné sestavě, tak jsme si říkali, že nebudeme na výsledek prvního utkání vůbec přihlížet a zvítězíme i pro naše fanoušky, kteří nás celou sezónu výborně podporovali. Koncentrace nám vydržela pouze prvních 14 minut. Poté jsme si každý chtěl něco vyzkoušet a tím jsme pomohli Kopřivnici se zvednout. Jsme rádi, že jsme postoupili, ale určitě z toho vyvodíme nějaký důsledek."

Lovosická spojka Jan Kupa měl stejný pohled jako trenér: "Přivezli jsme si osmibrankový polštář z Kopřivnice a dneska jsme chtěli toto vítězství potvrdit i pro naše fanoušky. Začali jsme dobře, ale pak byla série 1:8 a úplně se to otočilo. Báli jsme se do toho skočit, jak se říká po držce. Nakonec nám přálo štěstí a postupujeme. Zápas to byl z naší strany hrozný a určitě takto hrát nechceme."

Foto: Lovci Lovosice